حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل حسینی مقدم، مدیرکل اوقاف استان قم:

گفتمان اسلامی در کمپین «شاد باشیم» تبیین شد

حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل حسینی مقدم، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: تبیین گفتمان اسلامی در قالب کمپین« شاد باشیم»، خلأی است که سال‌ها در کشور احساس می‌شد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به ضرورت پرداختن به مبانی دینی و اسلامی در قالب آثار هنری برای عموم مردم، ادامه داد: خدای متعال برای بیان عالی ترین معارف، فصیح ترین بیان، یعنی قرآن را انتخاب کرد و از جهتی قرآن زیباترین بیان هنری است؛ چراکه خود قرآن می‌گوید نمی‎توانید مثل لفظ و ساخت هنری آن بیاورید.
او با بیان اینکه خاصیت هنر این است که بدون این که گوینده لازم داشته باشد و یا حتی در خیلی از موارد به آن توجه داشته باشد، اثر می‎گذارد، افزود: هنر بدون این که مخاطب متوجه باشد، اثر لازم را در او ایجاد می کند؛ این بهترین نوع اثرگذاری است.
به گفته حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل حسینی مقدم از جهتی بعد از کلام خدا، سخنان و پیام‎های فرستادگان او و امامان معصوم(ع)، هدایت‎گر زندگی انسان‎ هستند؛ این سخنان تماما الهی و برشی از کلام خداوند سبحان که در قرآن کریم آمده، هستند. از این رو سخنان معصومین(ع)، را می‎توان زیباترین بیان هنری قلمداد کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم، با اشاره به اهمیت برگزاری کمپین دهه کرامت با عنوان «شاد باشیم»، گفت: خداوند مظهر زیبایی است و زیبایی را دوست دارد، لذا باید زیبایی مطلقی که بر هستی حاکم است، برای بندگان خدا و کسانی که مخلوق آفریننده این عرصه به شمار می‎روند، از طریق قالب‎های گوناگون ازجمله هنر به خوبی تبیین شود.
او با بیان اینکه کمپین «شاد باشیم» کاری عظیم و تاثیرگذار است که موجب خلق آثار بسیار ارزشمند برگرفته از دهه کرامت و سخنان امام رضا(ع) خواهد شد، افزود: امروز ضرورت دارد که برای عموم افراد جامعه، گفتمان و سبک زندگی اسلامی و قرآنی را در قالب هنر تبیین کرد و کمپین دهه کرامت که به همت سازمان زیباسازی، سازمان اوقاف و آستان حضرت معصومه(ص)، در حال برگزاری است این مهم را برآورده خواهد کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل حسینی مقدم با اشاره به اهمیت همکاری آستان مقدس حضرت معصومه(س) و سازمان اوقاف و امور خیریه با سازمان زیبا سازی شهرداری تهران در برپایی این کارگاه عنوان کرد: این کار موجب تداوم فعالیت‌های مذهبی با استفاده از زبان هنر خواهد شد و جای تشکر و قدردانی از مجموعه دست اندرکاران این کار دارد.
او در ادامه گفت: اگر مفاهیم دینی به زبان هنر و در قالب تصاویر و طرح‌های فاخر به مخاطبان ارائه شود، موجب عمق‌بخشی بیشتر به کار و ماندگاری و تاثیرگذاری بالاتر آن خواهد بود، از این رو برپایی کارگاه‌هایی مانند کمپین شاد باشیم، گامی موثر در راستای نهادینه‌سازی اصول زندگی اسلامی و قرآنی در سطح جامعه است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه ذوق هنری هنرمندان متعهد می‌تواند به آفرینش آثار ارزشمند بینجامد، افزود: خلق آثار بسیار ارزشمند برگرفته از دهه کرامت و سخنان امام رضا(ع) که هدف اصلی این کمپین و برپایی کارگاه شاد باشیم است کاری ارزنده و بزرگ بود که خلأ آن در کشور سال ها است احساس می‌شد و امیدواریم که این کمپین به این دهه خلاصه نشود و کاری ادامه دار و مداوم برای سایر مناسبت های ملی و مذهبی باشد.
به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم جای شکر دارد که هنرمندان طراح این کمپین همگی از ظرفیت بالایی برخوردار هستند و امیدواریم با تعامل، مشاوره و مشاهده سلیقه‌های گوناگون و ذوق‌های هنری مختلف، آثار هنری فاخری تولید ‌شود.

فراخوان صفحات داخلی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه