مهدی کلانترزاده، رئیس اداره اطلاع‌رسانی و تشریفات آستان مقدس حضرت معصومه(س):

کمپین «شاد باشیم» بیان هنرمندانه پیام‌های فرهنگی با شیوه‌‌ای جذاب است

مهدی کلانترزاده، رئیس اداره اطلاع‌رسانی و تشریفات آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تاکید بر اینکه کمپین «شاد باشیم» بیان هنرمندانه پیام‌های فرهنگی با شیوه‌‌ای جذاب است، گفت: هنر برترین و بزرگ‌ترین ابزار برای فعالیت فرهنگی دینی است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، او با ابراز امیدواری در مشارکت اقشار مختلف هنرمند برای استفاده از این ابزار در فعالیت های فرهنگی، ادامه داد: باید از نقش هنر در ترویج مفاهیم دینی به حد مطلوب استفاده کنیم.
او هنر را عرصه بروز خلاقیت دانست و افزود: متأسفانه تا پیش‌ازاین فعالان عرصه هنری به علت نبود حمایت از تولید آثار فاخر هنری در سطح جامعه محروم بودند، اما راه‌اندازی این کمپین در این خدمت را برای هنرمندان بازکرده است و آن‌ها باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کنند.
رئیس اداره اطلاع‌رسانی و تشریفات آستان مقدس حضرت معصومه(س) هنر والا را منتقل‌کننده مفاهیم ارزش‌های انسانی دانست و بیان کرد: هنر متعالی از جایگاه بلند انسانیت و نیکوکاری سخن به میان می‌آورد و این مهم با ترویج کلام اهل‌بیت(ع) ارتباط عمیق دارد.
کلانتری با اشاره به اینکه هنرمند با اثرش به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم می‌تواند در انتقال پیام‌های فرهنگی موثر واقع شود،گفت: با این نگاه می‌تواند بیان هنرمندانه را جایگزین ارشاد خشک و شعارگونه رایج در جامعه کند.
به گفته او از هنر و رسانه شیوه‌ای کارآمد در رساندن و ابلاغ پیام است که از دیرباز مورداستفاده مبلغان و پیام‌رسانان بوده است تا جایی که خدای متعال، دستورات نورانی خود را در قالب ساختاری فاخر، هنرمندانه و ماندگار چون قرآن کریم به مردم رسانده است.
رئیس اداره اطلاع‌رسانی و تشریفات آستان مقدس حضرت معصومه(س) ضمن تقدیر از مشارکت سازمان زیباسازی شهرداری تهران و سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای برگزاری این کارگاه گفت: برنامه‌ریزی‌های مطلوبی برای برگزاری این کارگاه انجام‌شده است که امیدواریم با اجرای آن‌ها بتوانیم در عرصه تولید محتوا اقدامات مطلوبی انجام دهیم.
او با تأکید بر اینکه روایات مختلفی در مورد اجر زیارت حضرت معصومه(س)، مطرح‌شده است، افزود: در هیچ‌کدام از زیارت‌نامه‌های ائمه اطهار(ع) و امامزادگان، زیارتی که زائر حضرت را مخاطب قرار دهد مشاهده نمی‌شود.
رئیس اداره اطلاع‌رسانی و تشریفات آستان مقدس حضرت معصومه(س) ادامه داد: افرادی که در کارگاه کمپین تبلیغاتی «شاد باشیم» شرکت کرده‌اند به دنبال تهیه محتوا برای دهه کرامت و تکریم بانوی کریمه اهل‌بیت(ع) هستند به همین علت می‌توانیم آن‌ها را خادم حرم مطهر بدانیم.
او با اشاره به سخنان فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی درمورد هنر، گفت: هنر برترین و بزرگ‌ترین ابزار برای فعالیت فرهنگی دینی است که امیدواریم بتوانیم با مشارکت هنرمندان و دستگاه‌های مربوطه از این ابزار استفاده مطلوبی داشته باشیم و بتوانیم با استفاده از مشارکت هنرمندان رشته گرافیک طرح‌ها و برنامه‌های دهه کرامت را به شیوه متفاوت‌تری دنبال کنیم.

فراخوان صفحات داخلی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه