رئیس اداره مراسم و محافل آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س):

کمپین «شاد باشیم» بهترین فرصت تبلیغ مفاهیم ارزشی در جامعه است

حجت الاسلام و المسلمین صبایی مقدم رئیس اداره مراسم و محافل آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با بیان اینکه کمپین « شاد باشیم» بهترین فرصت تبلیغ مفاهیم ارزشی در جامعه است، گفت: این اقدام سازمان زیبا‌سازی قطعا می‌تواند در ترویج فرهنگ دینی و آموزه‌های اهل بیت(ع) در جامعه موثر باشد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، او با اشاره به اینکه فعالیت‌های شرکت کنندگان کمپین دهه کرامت با عنوان « شاد باشیم» با فعالیت خادمان حرم، برابری می‌کند، افزود: ابزار هنر یکی از بهترین و موثرترین ابزار تاثیرگذار در مباحث فرهنگی به حساب می‌آید.
صبایی مقدم با تاکید بر اهمیت برنامه‌های هنری در تبلیغ فرهنگ قرآنی، ادامه داد: در تبلیغ فرهنگ دینی باید از تمامی ظرفیت‌های موجود استفاده کرد که در این میان ظرفیت هنری از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است؛ این ظرفیت بهترین زبان برای تبلیغ مفاهیم ارزشی است که می‌توان از آن جهت تفهیم محتوای دینی که پاسخگوی تمام نیازهای بشری است، بهره جست.
او با مهم دانستن نقش هنر در تبلیغ مفاهیم دینی گفت: تبلیغ سنتی مخاطب خاص خود را دارد اما این روش برای افرادی که ذهنیت مناسبی نسبت به مباحث دینی ندارند اثر لازم را می‌گذارد؛ تبلیغ نوین دین با استفاده از هنر می‌تواند به صورت غیرمستقیم پیام تبلیغی را منتقل کند و بخشی از جامعه را که گوش شنوایی برای تبلیغ سنتی ندارند جذب کند.
به گفته رئیس اداره مراسم و محافل آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها اگر نهاد‌ها و سازمان‌ها در کنار هم قرار بگیرند و به دور از موازی‌کاری قدم بردارند، می‌توانیم اقدامات مناسبی را در زمینه ترویج فرهنگ دینی در جامعه برداریم. البته علما و فضلای ما هم باید به هنرمندان اطلاعات کافی بدهند تا آنها بتوانند با ابزاری که در اختیار دارند، مردم را جذب فعالیت‌های دینی کنند.
صبایی مقدم با اشاره به اینکه کشور ما ازجمله کشورهایی است که قرآن و آموزه‌های اهل بیت(ع) در راس امور آن قرار دارد، گفت: هنر نیز فعالیتی است که مقام معظم رهبری در مورد آن می‌فرمایند:«هرآنچه که با هنر بیان شود در ذهن‌ها باقی می‌ماند»، از این رو باید از به دنبال این باشیم تا علما و فضلا با اصحاب هنر رابطه برقرار کنند چرا که تاثیر این ارتباط در برگزاری این کمپین‌ها، می‌تواند باعث ‌گسترش سخنان اهل بیت(ع) و ترویج خوبی‌ها و رونق زندگی‌ها ‌شود.

فراخوان صفحات داخلی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه