محمدرضا دوست محمدی عضو هیات علمی دانشگاه تهران و داور کمپین "شادباشیم"

کمپین "شادباشیم" اتفاقی مبارک در نهادینه کردن پیام‌ها و سخنان ائمه(ع)

محمدرضا دوست محمدی عضو هیات علمی دانشگاه تهران و داور کمپین دهه کرامت، برگزاری این کمپین را اتفاقی مبارک در نهادینه کردن پیام ها و سخنان ائمه (ع) دانست و گفت: اگر این تعریف را در مورد دین قبول داشته باشیم که دین یعنی برنامه‌ای که خداوند برای همه شئون زندگی ما منتقل کرده تا ما از آن استفاده درست داشته باشیم، در اینجا هر کار درستی در زندگی معنی دینی پیدا خواهد؛ این یعنی اگر ما اصول شهروندی، اخلاق و رفتارهای شهروندی و قانون را عمل کنیم رفتار دینی انجام داده‌ایم.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دوست محمدی با تأکید بر ضرورت فعالیت‌های سازمان زیبا‌سازی شهر تهران در پرداختن به کمپین‌های تبلیغی و فرهنگی برای اشاعه مبانی دینی و ارزشی افزود: با توجه به برداشتی که از این تعریف می‌شود، ضروری نیست که حتماً بدانیم امامان معصوم، ترتیبشان چیست و یا فلان امام مرقدش کجا قرارگرفته است؛ اما باید نگاه و عملمان را فراتر از این مسائل قرار دهیم و بدانیم که این بزرگان به ما چه گفته‌اند و چه‌حرف‌هایی را برای زندگی بهتر بیان کرده‌اند.
این استاد و کارشناس حوزه گرافیک، گفت: متأسفانه ما امروز با این مشکل مواجه هستیم که به‌عنوان‌مثال در ایام محرم 10 روز را برای امام حسین(ع) عزاداری می‌کنیم اما سخنان و احادیث نقل‌شده از ایشان را بیش از چند مورد نمی‌دانیم و یا نسبت به آن‌ها آگاهی نداریم. این موضوع برای جامعه ما اصلاً خوب نیست که در مورد امام حسین(ع) و یا سایر ائمه معصوم بیش از چند جمله کوتاه در خاطرمان نباشد و یا ندانیم که آن‌ها، چه‌حرف‌ها و سخنانی را مطرح کرده‌اند.
دوست‌ محمدی بابیان اینکه، باید فرصتی ایجاد شود تا فراتر از این اسم‌ها، حرف‌ها و پیام‌های ائمه را بشنویم و در زندگی استفاده کنیم، تصریح کرد: در این شرایط ضروری است، سخنان و بیانات معصومین را به صورتی روان‌سازی، امروزی و ساده کنیم؛ به‌نحوی‌که زندگی روزمره مردم را داخل آن‌ها کنیم.
وی راه‌اندازی کمپین دهه کرامت با عنوان "شادباشیم" را یک اتفاق مبارک و خوب در ترویج پیام‌ها و سخنان ائمه(ع)، دانست و بیان کرد: چقدر خوب است که ما بتوانیم پایش و پژوهش علمی را نسبت به این اتفاقات و برنامه‌ها داشته باشیم و درنهایت ببینیم که تا چه میزان این فعالیت‌ها توانسته بر روی جامعه و نگاهشان تأثیرگذار باشد.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: آنچه از روند این آثار و کمپین ماه مبارک رمضان با عنوان سبک زندگی قرآنی اجرا شد، می‌توانیم شاهد یک فعالیت موفق و اثرگذار در فعالیت‌های فرهنگی شهری باشیم. این پیام‌ها همچون ضرب‌المثل‌های ما باید در ذهن مردم جا باز کند و به‌راحتی قابل‌لمس شود، که از این حیث این‌یک کار بسیار ارزشمند و قابل‌تقدیر است.
دوست‌محمدی گفت: کمپین «شادباشیم» اتفاق بسیار خوب و مبارکی است که این بار به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و میلاد حضرت امام رضا(ع) در آستان دهه کرامت در حال انجام است.
وی بیان کرد: اقدام سازمان زیباسازی شهر تهران در این عرصه بسیار قابل‌تقدیر است و هیچ زمانی این اقدامات را در وظیفه سازمان زیباسازی نمی‌دیدم که بخواهد به این شکل آموزش دهد و یا نیرو تربیت کند؛ امروز خوشحالم که می‌بینم در جریان برگزاری این ورک شاپ‌ها نگاه خیلی از بچه‌ها تغییر کرده‌ و خیلی از آن‌ها مسائل بسیاری را آموخته‌اند.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه