فراخوان دریافت طرح آثار حجمی و مجسمه شهری منتشر شد

فراخوان دریافت طرح آثار حجمی و مجسمه شهری منتشر شد.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، علاقه مندان برای شرکت در این فراخوان می توانند 20 تیر تا 30 آبان ماه ضمن مراجعه به دبیرخانه تصویر طرح پیشنهادی و ماکت حجمی خود را ارائه کنند.
گفتنی است در کنار ارائه ماکت اثر حجمی هنرمند باید به ارائه توضیح و توجیه طرح پیشنهاد شده، ارائه مختصات و مشخصات اثر ( جنس اثر، ابعاد اثر، تکنیک ساخت و ....)، ذکر مکان پیشنهادی نصب و ارائه فایل جانمایی مجازی دقیق با رعایت اشل واقعی اثر( طرحها صرفا براساس مکان پیشنهادی بررسی میشوند)، ارائه قیمت پیشنهادی و برآورد هزینه دقیق و رزومه مستند از هنرمند بپردازند.
لازم به ذکر است سازمان زیباسازی شهر تهران بنا به مأموریت و اهداف خود در زمینه زیباسازی، ایجاد هویت بصری، خاطره جمعی و توسعه پایدار شهری با بهره گیری از هنر مجسمه‌سازی برای جذب ایده ها و طرح های خلاقانه هنرمندان، در سال جاری فرصتی را برای این موضوع اختصاص داده است.
همچنین هنرمندان در ارائه طرح ها به موقعیت و مختصات مکان، سوابق تاریخی موثر بر مکان، نامگذاری مکان، مجاورت یا نزدیکی با اماکن مهم شهری، قرارگیری در محورها و شریانهای مهم شهری و توجه به ویژگیهای مخاطبان در هر مکان، توجه داشته باشند.
در عین حال هنرمندان می بایست صرفا بر اساس مکان نصب و جانمایی مناسب برای نصب اثر، طرح های خود را ارائه نمایند. بدیهی است مدیریت آثار حجمی از پذیرش طرح های بدون جانمایی دقیق شهری معذور است. پیشنهاد مکان نصب اثر شامل تمامی فضاهای عمومی شهر تهران از قبیل معابر، پیاده روها، پیاده راه ها، تقاطع ها، میادین( غیر اصلی) و جداره ها است و بر رعایت مقوله مکان ویژگی در طراحی آثار تأکید می شود.
گفتنی است اصالت طرح و پرهیز از هرگونه کپی برداری از آثار هنرمندان ایرانی و خارجی از شرایط تایید طرح بوده و مد نظر داوران قرار میگیرد و مسئولیت هرگونه تخلف در این زمینه به عهده پیشنهاد دهنده است.
لازم به ذکر است طراحی نمادهای میادین اصلی و مهم شهری از طریق اعلام فراخوان اختصاصی اقدام خواهد شد و مشمول این طرح نبوده و در عین حال سردیس ها و مجسمه های شهدا و مفاخر فرهنگی نیز مشمول این طرح نمی شود.
تایید نهایی طرح ها صرفاً از طریق بررسی ماکت اجرایی صورت میگیرد و دبیرخانه از پذیرش آثاری که پیشتر در فراخوان‌های سازمان زیباسازی پذیرفته نشده اند، معذور است. دارا بودن سوابق حرفه ای و هنری مرتبط و معتبر و ارائه رزومه مستند توسط شرکت کنندگان الزامی است.
گفتنی است خرید آثار منتخب، پس از طی فرآیند کارشناسی اجرایی، قیمت گذاری و توافق نهایی با هنرمند و تأمین اعتبارات مورد نیاز و براساس اولویت موضوع یا مکان نصب اثر صورت می گیرد. فرآیند خرید آثار تأیید شده نهایی، با توجه به اولویت موضوعی یا مکانی پس از تخصیص اعتبارات و تامین بودجه مورد نیاز انجام می شود و در عین حال زمان ثبت نام و ارائه طرح تأثیری در زمان خرید اثر نداشته و خرید اثر صرفا پس از طی تمامی مراحل مورد نیاز و بر اساس نیاز شهر و اولویت های مربوطه صورت می گیرد.
ماکت ارسالی می بایست از مصالح ماندگار و مقاوم باشد، در غیر این صورت سازمان هیچ مسئولیتی در قبال سلامت ماکت نخواهد داشت و انجام ثبت نام و پذیرش طرح صرفا با رعایت تمام موارد یادشده و زمان تعیین شده در ساعات اداری صورت می پذیرد.
علاقه مندان برای شرکت در این فراخوان می توانند ماکت آثار خود را از 20 تیرماه تا 30 آبان به نشانی دبیرخانه واقع در پاسداران- میدان هروی- خیابان وفامنش- کوچه جمالی شرقی- پلاک 12- عمارت عین الدوله ارائه کنند.

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه