سیدمسعود شجاعی طباطبایی، داور کارگاه ملی کمپین " شاد باشیم"

سازمان زیباسازی به یک اتفاق حرفه ای در عرصه تبلیغ و ترویج مفاهیم و معنا دست پیدا کرده است

سیدمسعود شجاعی طباطبایی، داور کارگاه ملی کمپین " شاد باشیم" گفت: سازمان زیباسازی به یک اتفاق حرفه ای در عرصه تبلیغ و ترویج مفاهیم معناو دست پیدا کرده است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سید مسعود شجاعی طباطبایی، ضمن قدردانی از فعالیتهای سازمان زیباسازی، اوقاف و آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، در این زمینه ادامه داد: راه اندازی کمپین دهه کرامت، یک اتفاق بسیار خوب و ارزشمند است؛ چراکه این رویداد با مشارکت چند نهاد در حال انجام است.
او با تاکید بر اینکه آنچه در این کمپین شاهد آن هستیم، دوری از موازی کاری و گسترش هم افزایی بین نهادها و دستگاهها است، افزود: زمانی که آثار هنری در فضای بسته و گالری ها محسور می شود، به قبرستان آثار هنری تبدیل خواهند شد؛ چراکه تنها افراد خاصی به دیدن این آثار می روند و افراد خاصی هم، آنها را مشاهده می کنند و خیلی زود پرونده این آثار هنری بسته می شود.
او با بیان اینکه راه اندازی کمپین های فرهنگی و هنری توسط سازمان زیباسازی منجر به ترویج یک سنت خوب و حسنه در جامعه شده است، گفت: امروز ما در فضای شهری شاهد رویداد های هنری ارزشمندی هستیم به طوری که نگارخانه ای به وسعت یک شهر را شاهد بودیم و اتفاقات از این قبیل که صدای آن در جهان پیچید.
شجاعی ادامه داد: بعد از این اتفاق فعالیت های خوب و تاثیرگذار دیگری رخ داد و این کمپین هم در میان همه فعالیت های انجام شده سازمان زیبا سازی شهر تهران قابل تقدیر و بسیار ارزشمند است.
این استاد دانشگاه با اشاره به روند کارگاه کمپین تبلیغاتی شاد باشیم، گفت: این کمپین در رابطه با موضوع دهه کرامت در حال انجام است که یک اتفاق معناو بسیار زیبا و خوب را رقم خواهد زد.
او با بیان اینکه موضوع دهه کرامت و بیانات حضرت امام رضا(ع)، سالیان سال در حوزه تبلیغات محیطی مورد غفلت قرار گرفته بود، افزود: خوشبختانه با اقدامات سازمان زیباسازی این روند امروز در جایی قرار گرفته که توانسته ارزیابی و بازخوردهای خوب و مثبتی را در فضای شهری از خود نشان دهد.
شجاعی طباطبایی گفت: با برگزاری این کمپین کاری در حال رخ دادن است که قطعا نتیجه بسیار خوبی را هم به دنبال خواهد داشت. چراکه حضور طراحان گرافیک و کاریکاتوریست حرفه ای به همراه صاحبنظران این عرصه در این کارگاه و در نهایت ارائه نظرات کارشناسی برای هرچه بهتر اجرا شدن آثار از این منظر بسیار مهم و ارزشمند است؛ چراکه می تواند اثرگذاری مطلوبی را در جامعه داشته باشد.
او با بیان اینکه دهه کرامت، دهه ای بسیار مبارک و ارزشمند از نظر معنا است، افزود: این دهه حسی از شادی و شادکامی دینی را با خود به دنبال دارد. این دهه با ولادت حضرت فاطمه معصومه(س)، آغاز و با ولادت حضرت امام رضا(ع)، به پایان می رسد و باعث افتخار همه مردم ایران است که این دو موجود بزرگوار و ملکوتی را در ایران داریم و می توانیم راجع به آنها کار کنیم و نسبت به این اتفاق باید به خودمان ببالیم.
به گفته این استاد دانشگاه به واسطه این موضوع فعالیت های بسیاری خوبی در این کمپین انجام شده و تعابیر، روایات و مفاهیمی از قبل برای شرکت کنندگان مشخص شد. آنها نیز با یک پیش زمینه بسیار مناسب فعالیت خود را آغاز کردند.
او با تاکید براینکه امروز سازمان زیباسازی شهر تهران به یک اتفاق بسیار حرفه ای در عرصه تبلیغ و ترویج مبانی و مفاهیم ارزش و معنا دست پیدا کرده است که در نوع خود بی نظیر و قابل تقدیر است، گفت: در این کارگاه ها شرکت‌کنندگان با یک سری از مفاهیم رو به رو شده اند که می توانستند راجع به هرکدامشان کارهای بسیار خوبی را ارائه دهند و دستشان هم در این زمینه باز است.
او اظهار امیدواری کرد: خوشحالیم که فعالیت ها در مسیر خوبی قرار گرفته و به زودی شاهد این خواهیم بود که در دو عرصه کاریکاتور و گرافیک کارهای بزرگ و ارزنده ای را شاهد خواهیم بود.
شجاعی با اشاره به روند فعالیت کارگاه ، گفت: به طور معمول در چند روز اول کار در حوزه طراحی با اتود اولیه طی می شود و در کاریکاتور این روند متفاوت است، چراکه وقتی آنها با یک ایده خوب می رسند بلافاصله شروع به اجرا می کنند اما در گرافیک قضیه مقداری متفاوت است و از همین رو سقفی را برای ارسال و تهیه آثار مشخص کرده ایم.
او با بیان اینکه از هر شرکت کننده پنج اثر پذیرفته می شود، افزود: در این کارگاه برخی به صورت تکی و برخی به صورت تیمی راو این مسئله کار می کنند و زمانی که به نتیجه رسیدند کارهای خود را اجرا و طراحی می کنند. خوشبختانه تا امروز خروجی های بسیار خوبی را از شرکت کنندگان شاهد هستیم و قطعا بازخورد بسیار خوبی را هم در این زمینه خواهیم داشت.
شجاعی ادامه داد: خوشبختانه شرکت کنندگان در این دوره از کارگاه ها در حوزه کاریکاتور به اتفاقات خوبی دست پیدا کرده‎اند و مطمئن هستیم که اثرگذاری مناسبی را هم خواهند داشت.
او کاریکاتور را یک زبان قابل فهم برای عموم دانست و بیان کرد: این کار با چاشنی طنز همراه است و این چاشنی خیلی کمک می کند که اتفاقات خیلی دلپذیرتر در جامعه دیده شود؛ اما چه چیزی دلپذیر از اینکه مفاهیم معنوی با این فعالیت همراه باشد و در قالب طرح های خوب به جامعه ارائه شود.
او در ادامه گفت: خیلی ها تصور می کنند که کاریکاتور، تنها باید نگاه معترض و افشاگرانه داشته باشد، در صورتی که باید در مواقعی هم کاریکاتور به شکل ملیح، زیبا و شاعرانه به خود بگیرد. گونه های بسیاری را می توان برای کاریکاتور در نظر گرفت. در جایی باید افشاگر و تهاجمی برخورد کند ودر جایی طنز ملیح، زیبا و شیوا را استفاده کند.
شجاعی بیان کرد: هنرمندان کاریکاتوریست مشغول به فعالیت در کارگاه، از سراسر ایران و با توانمندی بالایی گرد هم جمع هستند و این فعالیت ها باعث شد طی دوره های گذشته کاریکاتوریست های بسیار خوبی شناسایی شود. این افراد توانستند خودشان را اثبات کنند؛ همچنین گرافیست های بسیار خوبی در این فضا ها دیده شد و مطمئن هستیم در این دوره نیز خروجی های بسیار خوبی خواهیم داشت.

تبلیغات فرهنگی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه