معاون فنی و طرح های زیباسازی شهر تهران:

فرصت سازی نمایشگاه جامع مدیریت شهری برای شهرداری تهران

معاون فنی و طرح های زیباسازی شهر تهران ضمن تاکید بر اینکه نمایشگاه جامع مدیریت شهری برای شهرداری تهران یک فرصت است، اظهار کرد: سازمان زیباسازی شهرداری می تواند با حضور در نمایشگاه خدمات و محصولات خود را ارائه کرده و با سایر شهرداری ها رایزنی قابل قبولی داشته باشد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، حمیدرضا نیلی در حاشیه دومین روز از پنجمین نمایشگاه جامع مدیریت شهری و در بازدید از غرفه زیباسازی شهرداری تهران اظهار کرد: این گونه نمایشگاه ها فرصت بسیار استثنایی برای تبادل تجربه است تا بتوانیم تجارب بین شهرهای مختلف را رد و بدل کنیم.
وی ادامه داد: همچنین این نمایشگاه فرصت ویژه ای برای سازمان زیباسازی شهر تهران است تا بتواند تمام اندوخته های خود را رائه کرده و شهرداری های شهرهای مختلف را جذب کند.
نیلی گفت: ما در دو سال اخیر حدود 100 بنای ارزشمند را نورپردازی کردیم و در کنار آن 3 جشنواره نورآرایی در یک سال و نیم اخیر برگزار کردیم که آخرین جشنواره در سطح بین المللی برگزار شدو بیش از 50 اثر مختلف از کشورهایی مانند آمریکا و کانادا به این جشنواره آمدند و تجربیات خوبی رد و بدل شد.
معاون فنی و طرح های زیباسازی شهر تهران اظهار کرد: همچنین در مدت دو روزی که از برگزاری نمایشگاه گذشت می توان به تعامل خوب و قابل قبول شهرداری تهران با سایر شهرداری ها اشاره کرد چرا که از روسای زیباسازی شهر رشت و اصفهان به دفتر مرکزی مراجعه کردند و بعد از رایزنی هایی که انجام شد، آنها را به بخش هایی مانند بخش فرهنگی فرستادیم تا بتوانند اطلاعات لازم را کسب کنند.
نیلی یادآور شد: خوشبختانه ارتباط خوبی بین شهرداری ها برقرار است و هر کدام از شهرها با بررسی حوز ه های زیباسازی در تهران به سازمان زیباسازی مراجعه می کنند و اطلاعات و مشاوره مورد نیاز خود را می گیرند. نمونه آن را هم امروز ظهر از سوی شهرداری مشهد شاهد بودیم که طی تماسی خواستار تعامل و تبادل تجربیات در بخش های مختلف مانند نورپردازی و استفاده از المان های شهری شدند.
وی اذعان کرد: ناگفته نماند که تبادل با شهرداری ها دو طرفه است و در سال گذشته هر یک از معاونان طی بازدیدی که از شهرهای مختلف داشتند، اطلاعات لازم را دریافت کردند و از تجربیات آنها نیز در زمینه هایی که با خلاء وجود دارد، استفاده کردند.
وی همچنین در خصوص بودجه و اعتباراتی که به مناطق مختلف شهرداری برای امر زیباسازی تعلق می گیرد، گفت: اعتبارات بسیار گسترده ای برای انجام پروژه های مختلف زیباسازی و مرمت و نوسازی اختصاص داده شده که نمی توان جمع آن را عنوان کرد اما برای مثال یکی از مناطق برای یکی از پروژه های وسیع خود حدود 8 تا 10 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی کرد.
به گفته نیلی، سازمان زیباسازی شهرداری تهران از نظر اعتبارات با مشکلی مواجه نیست.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • ماه نامه "همشهری ماه" شماره 84 که در مهر 90  انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "زیبایی شهر، عینیت عدالت برای شهروندان" اختصاص داد برای بارگزاری این مطلب اینجا را کلیک کنید دو ماه نامه…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه