معاون فنی و طرح های زیباسازی شهر تهران:

فرصت سازی نمایشگاه جامع مدیریت شهری برای شهرداری تهران

معاون فنی و طرح های زیباسازی شهر تهران ضمن تاکید بر اینکه نمایشگاه جامع مدیریت شهری برای شهرداری تهران یک فرصت است، اظهار کرد: سازمان زیباسازی شهرداری می تواند با حضور در نمایشگاه خدمات و محصولات خود را ارائه کرده و با سایر شهرداری ها رایزنی قابل قبولی داشته باشد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، حمیدرضا نیلی در حاشیه دومین روز از پنجمین نمایشگاه جامع مدیریت شهری و در بازدید از غرفه زیباسازی شهرداری تهران اظهار کرد: این گونه نمایشگاه ها فرصت بسیار استثنایی برای تبادل تجربه است تا بتوانیم تجارب بین شهرهای مختلف را رد و بدل کنیم.
وی ادامه داد: همچنین این نمایشگاه فرصت ویژه ای برای سازمان زیباسازی شهر تهران است تا بتواند تمام اندوخته های خود را رائه کرده و شهرداری های شهرهای مختلف را جذب کند.
نیلی گفت: ما در دو سال اخیر حدود 100 بنای ارزشمند را نورپردازی کردیم و در کنار آن 3 جشنواره نورآرایی در یک سال و نیم اخیر برگزار کردیم که آخرین جشنواره در سطح بین المللی برگزار شدو بیش از 50 اثر مختلف از کشورهایی مانند آمریکا و کانادا به این جشنواره آمدند و تجربیات خوبی رد و بدل شد.
معاون فنی و طرح های زیباسازی شهر تهران اظهار کرد: همچنین در مدت دو روزی که از برگزاری نمایشگاه گذشت می توان به تعامل خوب و قابل قبول شهرداری تهران با سایر شهرداری ها اشاره کرد چرا که از روسای زیباسازی شهر رشت و اصفهان به دفتر مرکزی مراجعه کردند و بعد از رایزنی هایی که انجام شد، آنها را به بخش هایی مانند بخش فرهنگی فرستادیم تا بتوانند اطلاعات لازم را کسب کنند.
نیلی یادآور شد: خوشبختانه ارتباط خوبی بین شهرداری ها برقرار است و هر کدام از شهرها با بررسی حوز ه های زیباسازی در تهران به سازمان زیباسازی مراجعه می کنند و اطلاعات و مشاوره مورد نیاز خود را می گیرند. نمونه آن را هم امروز ظهر از سوی شهرداری مشهد شاهد بودیم که طی تماسی خواستار تعامل و تبادل تجربیات در بخش های مختلف مانند نورپردازی و استفاده از المان های شهری شدند.
وی اذعان کرد: ناگفته نماند که تبادل با شهرداری ها دو طرفه است و در سال گذشته هر یک از معاونان طی بازدیدی که از شهرهای مختلف داشتند، اطلاعات لازم را دریافت کردند و از تجربیات آنها نیز در زمینه هایی که با خلاء وجود دارد، استفاده کردند.
وی همچنین در خصوص بودجه و اعتباراتی که به مناطق مختلف شهرداری برای امر زیباسازی تعلق می گیرد، گفت: اعتبارات بسیار گسترده ای برای انجام پروژه های مختلف زیباسازی و مرمت و نوسازی اختصاص داده شده که نمی توان جمع آن را عنوان کرد اما برای مثال یکی از مناطق برای یکی از پروژه های وسیع خود حدود 8 تا 10 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی کرد.
به گفته نیلی، سازمان زیباسازی شهرداری تهران از نظر اعتبارات با مشکلی مواجه نیست.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه