امامی معاون استاندار تهران تاکید کرد:

آقای قالیباف در یک دهه اخیر کارنامه موفقی در زیباسازی شهر تهران داشته است

معاون مدیریت توسعه و پشتیبانی استانداری استان تهران گفت: بسیاری از وقف ها می تواند در مسیری هدایت شود که به زیباسازی شهری کمک کند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، امامی در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین المللی جامع مدیریت شهری به یکی از موارد وقف در مناطق 22 دو گانه تهران اشاره کرد و افزود: حدود 3 سال قبل فردی نیت وقف خود را در کاشت بذر چندین شاخه گل لاله اجرا کرد و هر سال این کار ا انجام داد که امری قابل ستایش بود.
وی ادامه داد: اگر شهرداری تهران بتواند در کنار اطلاع رسانی های خود فرهنگ وقف را بین مردم نهادینه کند و به سمتی ببرد که مردم وقف خود را در مسائلی مانند زیباسازی شهری انجام دهند، می توانند به آسان شدن بخش مادی و معنوی زیباسازی هم کمک کنند.
به گفته امامی، می توان به مردم یاد داد که زیبا کردن یک محیط می تواند به آرامش اطرافیان و ثواب بردن آنها کمک کند.
معاون مدیریت توسعه و پشتیبانی استان تهران در ادامه اظهارات خود در خصوص ارزیابی عملکرد سازمان زیباسازی شهر تهران در دهه اخیر به روند تاریخی آن از ابتدای کار شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: با نگاهی به روند زیباسازی شهری تهران اگر از زمان بعد از جنگ در نظر بگیریم که کار زیباسازی آغاز شد، می توان به دوره آقای کرباسچی اشاره کرد.
وی افزود: به عنوان مثال عملکرد آقای کرباسچی در بزرگراه نواب و همینطور فضای سبز تهران قابل تقدیر بود.
امامی یادآور شد: بعد از آن در دوره آقای احمدی نژاد مدت زمان زیادی طول نکشید که بتوان به مساله ای اشاره کرد اما بعد از آن، در دوره مدیریت آخر یعنی آقای قالیباف به جرات می توان گفت که اقدامات قابل ستایشی انجام شد.
وی با تاکید بر اینکه آقای قالیباف شهر تهران را متحول کرده، عنوان کرد: شهردار تهران هم در بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده و هم در راهسازی و البته توسعه ناوگان حمل و نقل اقدامات خوب و موثری را انجام داده است.
امامی افزود: بخشی از زیبایی شهر به ناوگان حمل و نقل مربوط می شود و نمی توان صرفا آن را به فضای سبز محدود کرد؛ در نتیجه برای زیباسازی شهر از مجموعه عوامل کنار یکدیگر استفاده می شود.
معاون مدیریت توسعه و پشتیبانی استان تهران خاطرنشان کرد: در مجموع آقای قالیباف به عنوان شهردار تهران کارنامه موفقی داشته است و نمو آن را در زیبایی ظاهری شهر شاهدیم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • بنظر می رسد شهرسازی مدرن بطور وحشتناک و نگران کننده ای عاری از انگیزه های هنری شده است. این شهرسازی تنها توانسته احجام مکعب شکلی را بعنوان ساختمان با یکنواختی ملال آورشان، جایگزین غنای شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه