به همت سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می شود:

نشست تخصصی بازتعریف هویت شهری با تاکید بر خرده فرهنگ‌های محله‌ای

با هدف بررسی دگرگونی و دگردیسی مفهوم هویت شهری نشست تخصصی با موضوع "بازتعریف هویت شهری با تاکید بر خرده فرهنگ‌های محله‌ای" با رویکردی انتقادی و با نگاه به آینده زیباسازی شهری برگزار می‌شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، در این نشست دکتر سید محسن حبیبی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با موضوع "دگرگونی و دگردیسی مفهوم شهر و محله در طول زمان" ؛ دکتر نعمت الله فاضلی، رئیس پژوهشکده مطالعات اجتماعی پژوهشگاه مطالعات انسانی، با موضوع "جای خالی تفاوت های فرهنگی در سیمای شهر تهران" و محمد شیخی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، با موضوع"هویت محله‌ای-شهری بر پایه کدام ساختار؟ بررسی نمونه‌ای ساختار زدایی از نظام محله‌ای در بافت‌های تاریخی" سخنرانی می کنند.
گفتنی است، دکتر هادی پندار، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر و دبیر نشست با همراهی دکتر علی غفاری، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و همچنین سخنرانان نشست، به تحلیل و بررسی در خصوص رویکرد و نقش سازمان زیباسازی در هویت سازی محله‌ای در شهر تهران خواهند پرداخت.
علاقه‌مندان به شرکت در این نشست می‌توانند یک شنبه 23 تیر ماه از ساعت 14:30 الی 18:00 به پژوهشکده فرهنگ و هنر و معماری واقع در خیابان انقلاب، نرسیده به چهار راه ولیعصر، نبش خیابان مظفر جنوبی، تالار فرهنگ و هنر مراجعه کنند.
شرکت در این سلسله نشست‌ها برای عموم آزاد و رایگان است و به شرکت کنندگان در نشست گواهینامه حضور اعطا می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تلفیق هنر با معماری به عنوان دستاوردی بشری در طول تاریخ بزرگترین شاهکارهای ماندگار را برای انسان امروزی به یادگار گذاشته است. به عقیده بسیاری همین تلفیق است که معنایی خاص به زندگی و آثار…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه