نباید مصرف کننده فرهنگ کشورهای غربی باشیم/ سازمان زیباسازی مرجع خوبی برای انتشار کتاب های دانشگاهی است

امانی عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه سازمان زیباسازی می تواند با انتشار کتاب های تخصصی در راستای تولید دانش اقدامات موثری انجام دهد.،گفت: ما نباید مصرف کننده فرهنگ و هنر کشورهای دیگر باشیم بلکه باید از فرهنگ و هنر فاخر کشور در زمینه های مختلف استفاده بهینه کنیم.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ شهربانو امانی در بازدید خود از غرفه سازمان زیباسازی در نمایشگاه کتاب، گفت: حضور سازمان زیباسازی در سی و دومین نمایشگاه کتاب بسیار حرکت ارزشمندی است.

وی با بیان اینکه حضور سازمان زیباسازی شهر تهران در این نمایشگاه تنها معرفی این سازمان نیست، افزود: حضور سازمان زیباسازی به نوعی معرفی عملکرد شهرداری تهران به خصوص در حوزه تخصصی زیباسازی است.

امانی اضافه کرد: حضور سازمان زیباسازی و نمایش کتاب های این سازمان می تواند تغییرات خوبی برای شهر به دنبال داشته باشد و همچنین رویکرد مدیریت شهری را نسبت به اماکن متعدد و تبلیغات میدانی و محیطی به مردم معرفی کند.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سرانه مطالعه مردم ایران بسیار کم است، گفت: بیشتر کارشناسان در خصوص کم بودن سرانه مطالعه در کشور نگران هستند به همین منظور ما باید از کودکی فرزندان خود را تشویق به کتاب خوانی کنیم.

به گفته وی از دوران کودکی می توانیم در راستای آموزش به فرزندانمان آنها را با کتاب خوانی آشنا کنیم. معتقدم فرهنگ دستوری و فرمایشی هرگز عمق پیدا نمی کند به همین منظور باید در راستای رجوع مردم به کتاب اقدامات مناسبی انجام دهیم.

عضو شورای شهر تهران در ادامه با بیان اینکه بخش مهمی از دانش بشری می تواند از طریق موبایل انتشار پیدا کند، افزود: آموزش های اجتماعی و فرهنگ سازی برای کودکان می تواند در دوره مهدکودک و پیش دبستانی باشد. اگر بتوانیم بخشی از کتاب های مختص کودکان را به صورت آنلاین روی فضای مجازی قرار دهیم می توانیم آنها را تشویق به کتاب خوانی کنیم.

امانی با اشاره به اینکه باید توجه خانواده ها در زمینه تبلیغات میدانی جلب کنیم، تصریح کرد: سازمان زیباسازی نقش بسیار زیادی در خصوص تبلیغات محیطی دارد به همین دلیل باید با استفاده از نظرات کارشناسان در زمینه های مختلف سعی در تبلیغ درست برای افزایش سرانه مطالعه در جامعه کند.

وی با بیان اینکه باید مردم را با تاریخ و فرهنگ کشور به خوبی آشنا کنیم، افزود: صنایع دستی و هنر ایران در همه دنیا منحصر به فرد است به همین دلیل باید در راستای آشنایی مردم با تاریخ کشور از همان ابتدای کودکی اقدام کنیم.

به گفته عضو شورای شهر تهران در طول دوران جوانی می توانیم با آموزش درست به آنها تاثیرات خوبی در زمینه ارتقاء فرهنگ مشاهده کنیم. ما نباید مصرف کننده فرهنگ و هنر کشورهای دیگر باشیم بلکه باید از فرهنگ و هنر فاخر کشور در زمینه های مختلف استفاده بهینه کنیم.

امانی با بیان اینکه کتاب های منتشر شده سازمان زیباسازی می تواند کتاب های مرجعی برای دانشجویان رشته های مختلف هنری، معماری و شهرسازی باشد، گفت: سازمان زیباسازی می تواند با انتشار کتاب های تخصصی در راستای تولید دانش اقدامات موثری انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه در همه دنیا از آثار فاخر ایرانی حتی در قالی بافی هم استفاده می شود، بیان کرد: معتقدم انتشار کتاب توسط سازمان زیباسازی می تواند حرکت خوبی برای ایجاد سبک جدیدتر در حوزه شناخت زیبایی شهر باشد. مردم زمانی که با موضوعات زیباسازی بیشتر آشنا شوند تلاش می کنند که آن را در خانه های خود نیز اجرایی کنند.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه