سازمان زیباسازی در حوزه های پژوهشی اقدامات مهمی انجام داده است

کیهان محمدخانی قائم مقام مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: سازمان زیباسازی شهر تهران طی سالهای گذشته تاثیر بسیار زیادی در شهرداری تهران داشته است، این سازمان در حوزه های پژوهشی و اجرایی اقدامات بسیار مهمی انجام داده است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛کیهان محمدخانی در مراسم رونمایی از کتاب های تازه منتشر شده سازمان زیباسازی گفت: امیدواریم روز زیباسازی وارد تقویم رسمی کشور شود و بتواند جایگاه خود را در تقویم تهران و ملی پیدا کند.

قائم مقام مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه سازمان زیباسازی شهر تهران طی سالهای گذشته تاثیر بسیار زیادی در شهرداری تهران داشته است، افزود: این سازمان در حوزه های پژوهشی و اجرایی اقدامات بسیار مهمی انجام داده است.
وی ادامه داد: این سازمان به عنوان یک سازمان پژوهش محور معرفی شده و همیشه حائز رتبه و جایزه برای شهرداری تهران شده است.
محمدخانی تصریح کرد: امیدوارم روند انتشار کتاب ادامه دار باشد تا بتوانیم کتاب هایی با امکانات بهتر و محتوای غنی تری در اختیار علاقه مندان قرار دهیم.
نیکنام حسینی پور مدیرعامل خانه کتاب در ادامه با اشاره به اینکه سازمان زیباسازی فعالیت های زیادی با موسسه خانه کتاب دارد، گفت: امیدواریم همکاری با سازمان زیباسازی در سال 98 ادامه دار باشد و بتوانیم برنامه های مشترک بیشتری در حوزه نویسندگان و پدید آورندگان حوزه فرهنگ داشته باشیم.
وی با اشاره به نشر حرفه ای کتاب در ایران افزود: در 30 سال گذشته بیشتر نگاه ها به این سمت بوده که تعداد ناشران دولتی افزایش یافته و حلقه برای ناشران خصوصی تنگ شده است.
مدیرعامل خانه کتاب ادامه داد: در خانه کتاب بررسی هایی در خصوص 40 سال فعالیت نشر ایران انجام شده که این بررسی نشان از فعالیت بیشتر ناشران خصوصی در نشر کتاب دارد.
حسینی پور تصریح کرد: تاکنون نزدیک به 17 هزار پروانه نشر صادر شده در حالی که تعداد ناشران ما بسیار کمتر از این عدد است. معتقدم بسیاری از ناشران ما فصلی هستند.
وی با اشاره به طبقه بندی هایی که در خانه کتاب در خصوص نشر کتاب منتشر شده است، گفت: 4 مورد طبقه بندی در خصوص ناشران کم کار، پر کار، حرفه ای و فعال داریم. معتقدم انتشارات ما باید به سمت حرفه ای سوق پیدا کند چراکه اگر این اتفاق رخ ندهد قطعا آسیب های جدی خواهیم دید.
مدیرعامل خانه کتاب با تاکید بر اینکه کمتر از 500 ناشر حرفه ای در ایران داریم، افزود: در طول این 40 سال کمتر از 300 ناشر با 50 عنوان کتاب توانسته اند به صورت حرفه ای به فعالیت خود ادامه دهند.
حسینی پور ادامه داد: از نظر ما ناشرانی حرفه ای هستند که بیش از 50 عنوان کتاب در طول سال داشته باشند. بررسی های ما نشان داده که 286 ناشر دولتی هستند و از بودجه نهادهای دولتی استفاده می کنند.
وی اضافه کرد: سازمان زیباسازی شهر تهران یکی از سازمان هایی است که در حوزه نشر کتاب فعالیت بسیار خوبی دارد. این سازمان به عنوان یک مرجع برای دانشگاه ها و شهرداری های کشور دارای الگوی علمی است.
مدیرعامل خانه کتاب تاکید کرد: بسیاری از ناشران بخش خصوصی قدرت انتشار و سرمایه گذاری کتاب هایی که توسط سازمان زیباسازی منتشر شده را ندارند به همین دلیل امیدوارم انتشار این کتاب ها ادامه داشته باشد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:برگ­های پژوهش2 (اسناد و آراء نشست­های پژوهشی هنر-نگارخانه برگ1389 نویسنده:محمدحسن حامدی ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد قیمت:60.000 ریال…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه