نخستین کارگروه آمار و تحلیل اطلاعات سازمان زیباسازی برگزار شد

نخستین جلسه کارگروه آمار و تحلیل اطلاعات سازمان زیباسازی شهر تهران به منظور بررسی ایجاد وحدت رویه، تجمیع و یکپارچه سازی اطلاعات در سازمان برگزار شد.
 

به گزارش روابط‌عمومی و اموربین‌الملل‌ سازمان زیباسازی شهر تهران، بهروز فتحی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان، حمیدرضا حافظ‌نیا، مدیر فناوری اطلاعات، قدرت طاهری مدیرکل دفتر محاسبه شاخص برنامه‌ها و سیاست‌های کلان مرکز آمار ایران، راما قلمبر دزفولی، استاد دانشگاه و کارشناس اطلاعات شهری و شهرسازی سازمان فناوری اطلاعات، علی اصغر جعفری کارشناس آمار، بهاره شفقت و سمانه خدادادی داریانی نمایندگان مرکز آمار و رصد شهری افراد حاضر در این جلسه بودند.
در این جلسه بعد از بررسی لزوم و تاریخچه تشکیل واحد آمار و تحلیل اطلاعات، سرفصل‌های پیش‌بینی شده با حضور حاضران به بحث و بررسی گذاشته شد.
بررسی اقلام و شاخص‌های پیشنهادی در خصوص سرویس‌های بهداشتی عمومی شهر تهران، بررسی اقلام آماری تدوین شده و بررسی دستورالعمل کارگروه آمار و تحلیل اطلاعات سرفصل‌های این جلسه از کارگروه آمار و تحلیل اطلاعات سازمان زیباسازی بود.
در این جلسه گزارشی با موضوع «بررسی اقلام و شاخص‌های پیشنهادی در خصوص سرویس‌های بهداشتی عمومی شهر تهران» ارائه شد که اطلاعات آماری مختلف در خصوص این عنصر و سرانه‌های مرتبط با شاخص‌هایی همچون «مناسب بودن سرویس بهداشتی برای مادر و کودک »،« سرانه سرویس بهداشتی فرنگی بر اساس جمعیت نیازمند به این نوع سرویس (سالمندان و کم توانان جسمی)» و « سرانه چشمه زنان و مردان به تفکیک مناطق در تهران» را در برداشت، اعضای حاضر در جلسه ضمن شنیدن این گزارش، نقطه نظرات خود را در این خصوص بیان کرده و پیشنهاداتی در خصوص شاخص‌های جدید ارائه کردند.
با توجه به فرا رسیدن روز جهانی سرویس بهداشتی(28 آبان ) واحد آمار پیشنهاد داد اینفوگرافی بر مبنای شاخص‌های احصا شده تهیه شود که این موضوع مورد تایید و در دستور کار این واحد قرار گرفت.
در ادامه جلسه سالنامه سال 1396 سازمان زیباسازی، حاوی اقلام تدوین شده جهت بررسی و اعلام نظر ارائه و پیشنهادات اخذ شده در دستور کار قرار گرفت و در پایان مقرر شد مشاوران دستورالعمل کارگروه آمار و تحلیل اطلاعات را بررسی کرده و در جلسه آتی این موضوع به همراه اقلام پیشنهادی شاخص گیری بررسی شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • «هنرخیابانی»،street art نویسنده: جونز استال مترجم: سامان هزارخانی بسیاری گرافیتی را زادگاه هنر شهری می دانند. گرافیتی ها اگرچه معترضان به وضع موجود بودند اما توانستند برای شهر های امروزی هنر خیابانی را به یادگار…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه