حق شناس؛ رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران:

ایجاد مدیریت متمرکز یکی از راه‌های کاهش آشفتگی و آرام سازی فضای شهری است

محمد جواد حق شناس با تاکید بر ایجاد مدیریت متمرکز به عنوان یکی از راه‌های کاهش آشفتگی و آرام سازی و در نهایت زیبا سازی فضای شهری است گفت: هر اقدامی که منجر به فرهنگ سازی و زیباسازی شهر شود می‌تواند پیام مثبتی داشته باشد؛ مسئله محیط زیست و زیبایی پیرامون محیط زندگی بین مسئولان و مردم مشترک است پس باید به گونه ای عمل کنیم که نگاه شهروندان به این موضوع تغییر کند.
 

محمد جواد حق شناس با تاکید بر ایجاد مدیریت متمرکز به عنوان یکی از راه‌های کاهش آشفتگی و آرام سازی و در نهایت زیبا سازی فضای شهری است گفت: هر اقدامی که منجر به فرهنگ سازی و زیباسازی شهر شود می‌تواند پیام مثبتی داشته باشد؛ مسئله محیط زیست و زیبایی پیرامون محیط زندگی بین مسئولان و مردم مشترک است پس باید به گونه ای عمل کنیم که نگاه شهروندان به این موضوع تغییر کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛ محمد جواد حق شناس، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه شهر باید زیبا باشد تا هم خود واجد هویت شود و هم به عنوان اثری که به دست انسان ساخته شده است، در شکل دادن به هویت ساکنین خود ایفای نقش کند؛ اظهار کرد: تحقق و رسیدن به طراحی شهری زیبا و با آرامش، یکی از اهداف بنیادی برنامه‌ریزی شهری است.
وی با اشاره به اینکه شهر، یک موجود زنده‌ است که باید بقای آن مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: در این راستا ارائه زیبائی‌های شهر به مردم و ساکنان آن جز مسئولیت‌های مدیریت شهری است؛ لذا باید اقدامات و دستاوردها در محیط شهری را به گونه‌ای همسو کنیم تا عملکرد و رویکرد زیباشناسانه نسبت به شهر مشهود و عینی باشد.
این عضو شورای شهر تهران با اشاره به نقش مدیریت شهری و شورای شهر در زیباتر کردن سیما، منظر و معماری شهر گفت: آیین‌نامه‌هایی از سوی شورای شهر وجود دارد که سیما و منظر شهری در حول محور نگاه هنری شکل گیرد و لذا امیدواریم با اجرایی شدن طرح های هنری و فرهنگی در شهر بتوانیم به زیباسازی و مبلمان شهری کمک کنیم.
حق شناس تصریح کرد: از مهمترین اقداماتی که ضرورت دارد در فضاسازی شهری پایتخت انجام شود، نظام‌مندکردن تابلوها و بیلبوردهای شهری است؛ دراین زمینه هم ضرورت دارد با تدوین آیین نامه های جدید این اقدامات را ساماندهی و گسترش دهیم.
وی اظهار کرد: ایجاد مدیریت متمرکز یکی از راه‌های کاهش آشفتگی و آرام سازی فضای شهر است و لذا باید بتوانیم یک چارچوب عملیاتی را برای کل تابلوهای شهر اتخاذ کنیم که البته لازمه این اقدام سیاست‌گذاری مناسب و یکپارچه است.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه با پرداختن به مسائل و مشکلات شهر می‌توانیم بدهی گذشته خود را به شهروندان بپردازیم، گفت: امروز متاسفانه نسبت به مسائل اجتماعی و محیط زیستی عقب ماندگی‌های بسیاری داریم به همین دلیل باید آن را جبران کرده و فعالیت خود را ادامه دهیم.
حق‌شناس با اشاره به اینکه مردم به مسائل اجتماعی خود بیشتر از مسائل محیط زیستی اهمیت می دهند، ادامه داد: مسئله محیط زیست و زیبایی پیرامون محیط زندگی بین مسئولان و مردم مشترک است پس باید به گونه ای عمل کنیم که نگاه شهروندان به این موضوع تغییر کند.
وی عنوان کرد: هر پیام فرهنگی تاثیر خاص خود را دارد و بدون شک هر اقدامی که منجر به فرهنگ سازی و زیباسازی شهر شود می تواند پیام مثبتی داشته باشد؛ لذا هنر اگر با کاریکاتور و طنز همراه باشد تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت به این دلیل که بر روی فرهنگ و تغییر رفتار مردم کار می کند.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با شناخت اصول حاکم بر چگونگی شکل گیری مطلوب مبلمان شهری، فضای سبز، نمای ساختمان ها، پیاده روها و رنگ بندی آنها و نیز طریقه پاکسازی و حذف زواید شهری، گفت: هر شهروندی می تواند محل زندگی خود را زیبا ساخته و از این طریق نه تنها به زیبایی شهر کمک کند، بلکه حقوق شهروندان دیگر را که همسایگان و همشهریان او هستند نیز به رسمیت بشناسد.
حق شناس در پایان بیان کرد: اگر هر شهروندی توجه ای به نمای ساختمان خود نکند، قطعاً آرامش و حس زیبایی خواهی همشهریان خود را نادیده گرفته و به تعهدات شهروندی خود عمل نکرده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه