اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی برترین های پژوهش و نوراوری برگزار شد؛

سازمان زیباسازی رتبه برتر رویداد جایزه جهانی تهران را کسب کرد

سازمان زیباسازی شهر تهران از سوی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران رتبه برتر حوزه پژوهش را کسب کرد.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، رتبه برتر در سه حوزه مختلف به تلاش های فرهنگی این سازمان در تبدیل پایتخت ایران اسلامی به شهری انسان محور، شاداب و شکوفا اهدا شد.
گفتنی است سازمان زیباسازی شهر تهران برای سه طرح سازمان با عناوین " تعیین معیارهای موثر در سرزندگی شبانه" " مناظر درمانی" و "شهر و مصرف فرهنگی" در دهمین جشنواره بین المللی برترین های پژوهش و نوراوری در مدیریت شهری حایزه رتبه برتر شناخته شد.
محمدرضا جوادی یگانه، رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران با اهدا لوح و تندیس از سازمان زیباسازی تقدیر کرد.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران در این مراسم محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران،پیروز حناچی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، امینی و صدر اعظم نوری از اعضای شورای اسلامی شهرتهران، حجت میرزایی معاون برنامه ریزی شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری حضور داشتند .
محسن هاشمی رفسنجانی در دهمین جشنواره بین‌المللی برترین‌های پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری و چهارمین کنفرانس مدیریت شهری اقتصاد نوین شهری و درآمدهای پایدار، با اشاره به رخدادهای جهانی اظهار کرد: خروج ترامپ از برجام دستاورد دولت تدبیر و امید است. این اتفاق در واقع به ما ثابت کرد، ترامپ به دنبال یک توافق برد- برد نیست. لازم است هم اکنون با خویشتن داری و مذاکره با قدرت های باقی مانده، بتوانیم از برجام به خوبی استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه موضوع این جشنواره اقتصاد نوین شهری و درآمدهای پایدار است، افزود: در بودجه‌های دولتی 3 درصد از منابع باید به پژوهش اختصاص یابد. در شهرداری نیز یک درصد از کل بودجه و با احتساب کاهش حقوق و دستمزد 2 درصد از کل بودجه به پژوهش اختصاص می‌یابد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با توضیح اینکه این رقم بیش از 160 تا 200 میلیاردتومان است، عنوان کرد: 20 میلیاردتومان از این رقم در اختیار مرکز مطالعات شهرداری تهران و باقی مانده در اختیار نهادهای دیگر شهرداری تهران قرار می گیرد، به طوری که به هر نهاد چیزی حدود 4 میلیاردتومان بابت پژوهش اختصاص خواهد یافت.

در ادامه این مراسم رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران از ارایه بیش از 3 هزار اثر به جشنواره بین‌المللی برترین‌های پژوهش و نوآوری خبر داد.
محمدرضا جوادی یگانه در دهمین جشنواره بین‌المللی برترین‌های پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری، اظهار کرد: این جشنواره پیشینه 10 ساله دارد که در کنار آن کنفرانس اقتصاد پایدار شهری نیز برگزار می شود.
وی با بیان اینکه امسال سه هزار و 570 اثر در 15 محور گوناگون ارایه شده است، گفت: این آثار شامل توسعه اجتماعی -فرهنگی ادارات شهری، هوشمندسازی حمل و نقل پایدار، ارتقای محیط زیست و ... است که در محورهایی در قالب کتاب، پایان نامه، طرح پژوهشی، مقاله و کاربست پروژه در اختیار مدیران شهری و پژوهشگران قرار می‌گیرد.
رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، رویکرد جدید شهرداری تهران را به سمت مسئله محوری و کاربست محوری عنوان کرد و افزود: تمرکز خود را بر حل مسائل شهرتهران گذاشته‌ایم. همه برگزیدگان این جشنواره امسال، ایرانی هستند و از شهرهای مختلف انتخاب شده اند؛ هرچند که فراخوان آن بین‌المللی بوده است.
وی با بیان اینکه امسال به سمت پژوهش های داخل کشور حرکت کرده‌ایم، تصریح کرد: هدف از برگزاری این همایش به خدمت گرفتن پژوهش در مسائل شهری است.
گفتنی است در متن الواح تقدیر سازمان زیباسازی شهر تهران آمده است؛
" تبدیل پایتخت ایران اسلامی به شهری انسان محور، شاداب و شکوفا، مستلزم ایجاد بستر تبادل اندیشه ها، اشتراک دانش نخبگان و انجام پژوهش های مسئله محور در رویارویی با چالش ها و بایسته های زندگی و مدیریت شهری است .
در مسیرتحقق این هدف ، برگزاری رویداد جایزه چهانی تهران ، فرصتی است تا در ضمن بهره گیری از دانش و تجارب ارزشمند موجود در حوزه مسائل شهری، از ترویج گفتمان علمب تولید دانش مرتبط نیز تقدیر بعمل آید .
با افتخار آثار ارزشمند آن سازمان با عناوین - تعیین معیارهای موثر در سرزندکی شبانه – مناظر درمانی – شهر و مصرف فرهنگی – در دهمین جشنواره بین المللی برترین های پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری، حائز رتبه برتر اعلام می گردد "

معرفی کتاب

  • ارتباط با نشریه: تهران، خیابان شریعتی، خیابان قیطریه، خیابان مهر محمدی، بن بست یعقوبی کجانی، پلاک ۳۴ / تلفن: ۲۲۶۷۷۶۶۶ تلفکس: ۲۲۲۱۱۶۶۲فصلنامه معماری محوطه در شماره هفدهم خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه