اقدامات سازمان زیباسازی می تواند در بهتر شدن حال شهروندان کمک کننده باشد

حجت نظری در هیجدهمین جلسه هم اندیشی روسای ادارات زیباسازی مناطق 22گانه با بیان اینکه ادارات سازمان زیباسازی خط مقدم اتفاقاتی که قرار است در مدیریت شهری رقم بخورد، هستند، گفت: مدیریت شهری در دوره جدید با وعده و شعارهای متفاوت نسبت به دوره قبل روی کار آمد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ وی با تاکید بر اینکه همیشه از آقای ضرغامی به عنوان مدیرعامل سازمان زیباسازی در خواست داشتیم تلاش کند که چهره شهری متفاوت از قبل را داشته باشیم، افزود: اگر بتوانیم در مناسبت های مختلف المان هایی را در سطح شهر اکران کنیم که حاوی پیام به مردم باشند، آنها احساس می کنند که قرار است اتفاقی در شهر رخ دهد.
رییس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران در ادامه یادآور شد: معمولا در نوروز شاهد اکران آثاری که حاوی پیام برای مردم باشند، هستیم و این باعث می شود که در ایام نوروز چهره تغییر کند.
نظری با بیان اینکه تنها در نوروز شاهد اکران وسیع المان هستیم، تصریح کرد: ما می توانیم در همه ایام سال و در مناسبت های مختلف مانند یلدا، اعیادهای مختلف و ...شاهد اکران المان در سطح شهر باشیم.

وی با اشاره به اکران المان در ماه رمضان عنوان کرد: در همه کشورهای اسلامی در ایام ماه رمضان به سمت نوعی نشاط و دور هم جمع شدن هستند اما متاسفانه در کشور ما اینگونه نبوده و بخش عمومی نیز به دنبال اینکه ما را دور یکدیگر جمع کند، نیست.
 عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: باید در همه ایام سال این امکان را برای شهروندان به وجود بیاوریم که امروزشان با دیروزشان متفاوت باشد و بتوانند با اتفاقاتی که در شهر رقم می خورد ارتباط برقرار کنند. این امر تنها با همت و مشارکت همه دوستان در ادارات سازمان زیباسازی مناطق 22 گانه محقق خواهد شد.

 نظری همچنین گفت:ما در سال جاری میلادی تا پایان 2020 و در تابستان سال آینده شاهد برگزاری مسابقات المپیک هستیم که باتوجه به همین موضوع می توانیم در سطح شهر المان های ورزشی را نصب کنیم. معتقدم چنین اتفاقاتی در شهر می تواند ما را از روزمرگی فاصله دهد و به سمت نوعی نشاط رهنمود کند.
 نظری با تاکید بر اینکه رنگ می تواند در روحیه شهروندان اثرگذار باشد، افزود: متاسفانه از جنبه های مختلف، مولفه های شادی برای زیست شهری پررنگ نیست و با وجود بسیاری از شاخص ها ما جامعه ای شاد محسوب نمی شویم. این وظیفه دولت و مدیریت شهری است که برای شهروندان اتفاقات بهتری را در شهر رقم بزند.

به گفته عضو شورای شهر تهران می توانیم در میدان راه آهن به عنوان یکی از میادین ورودی تهران، المانی مانند آی لاو تهران داشته باشیم که روی حروف آن میناکاری یا خاتم کاری داشته باشد.

نظری یادآور شد: می توانیم با اکران آثار مناسب در شهر رضایتمندی شهروندان را جلب کنیم و همچنین به شهر جذابیت بیشتری دهیم.

وی با بیان اینکه گاهی مدیریت شهری بیشتر از آنچه که قانون بر عهده این نهاد گذاشته سنجیده می شود، تاکید کرد: اگر بتوانیم در حوزه منظر شهری بیشتر فعالیت کنیم می توانیم بخشی از مطالبات شهروندان را پاسخگو باشیم.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: بسیاری از مسائل شهری دغدغه شهردار تهران است به همین منظور امیدوارم روسای ادارات سازمان های زیباسازی مناطق 22 گانه بتوانند به صورت ویژه یک فضای حجمی رنگ شده در شهر تهران داشته باشند.

نظری تاکید کرد: ما روی صندلی های مدیریت شهری نشسته ایم تا خواست و اراده مردم را محقق کنیم و اگر به این مهم توجه نکنیم هیچ اثری در جامعه نخواهد داشت. امیدواریم در عمر باقی مدیریت شهری بتوانیم کارهای اثرگذار تری برای شهر تهران انجام دهیم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه