استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای پیشرفت شهر/ پلاک های شهری تا 3 ماه آینده ساماندهی می شوند

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: سازمان زیباسازی به دنبال استفاده از توان و ظرفیت سازمان های مردم نهاد و به ویژه نخبگان و فرهیختگان برای توسعه و پیشرفت شهراست.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ برزین ضرغامی در مراسم دوازدهمین جلسه شورای معاونان خدمات شهری و محیط زیست مناطق 22 گانه با اشاره به رویکرد و سیاست های کلی سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: تلاش می کنیم که بر مبنای سیاست های کلی سازمان اقدامات موثری در شهر انجام دهیم.
وی افزود: به منظور تحقق سیاست های کلی سازمان نباید همه فعالیت ها را در یک منطقه متمرکز کنیم. در حوزه امکانات و سرانه ها باید به عدالت توجه جدی داشته باشیم. یکی از مهمترین سیاست های سازمان توسعه فضاهای عمومی در مناطق خرد به خصوص مناطق جنوبی است که باید تا پایان سال این اقدامات عملیاتی شود.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران یادآور شد: به دنبال آن هستیم که در حوزه اجرایی بیشتر ناظر و سیاست گذار باشیم. بر اساس سیاست های سازمان به موضوع آموزش توجه زیادی کرده ایم اما نیاز است که آموزش ها دائمی و مستمر باشد تا دوستان در مناطق با دانش این حوزه آشنا شوند.
ضرغامی با بیان اینکه به دنبال تقویت مناطق کم برخوردار هستیم، عنوان کرد: امیدوارم با همکاری مناطق کم برخوردار بتوانیم فضای مناسبی برای شهروندان طراحی و ایجاد کنیم.
وی با تاکید بر اینکه تقویت هویت اجتماعی شهروندان نیز بسیار مورد توجه سازمان است، بیان کرد: باید در بحث هویت سازی اقدامات موثری در شهر انجام دهیم. پیمانکارانی که در حوزه زیباسازی فعالیت می کنند باید به موضوع مسولیت شهروندی نیز توجه ویژه داشته باشند.
به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در دنیا بسیاری از فعالیت های شهرداری ها توسط شهروندان انجام می شود به همین منظور باید به این سمت برویم که بسیاری از فعالیت ها را به شهروندان واگذار کنیم.
ضرغامی با اشاره به استفاده از توان و ظرفیت سازمان های مردم نهاد به ویژه نخبگان و فرهیختگان برای توسعه و پیشرفت شهر، تصریح کرد: اسن سازمان ها در حوزه ها ی مختلف از دانش و توان علمی برخوردار هستند به همین دلیل می توان با کمک آنها شهر زیباتری داشته باشیم.
وی به موضوع بسترسازی جهت استفاده از ایده های خلاقانه هنری و منظر شهری اشاره کرد و گفت: تعامل بین سازمان زیباسازی و شهروندان باید به درستی برقرار شود.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به موضوع ساماندهی پلاک های شهری تصریح کرد: تا 3 ماه آینده تمامی پلاک های شهر تهران ساماندهی خواهد شد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: غلامرضا مقصودی در طراحی شهری کوشش شهرسازان و معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند برای استفاده بهتر انسان‌ها بوده‌است که برای رسیدن به این هدف، اطلاع از نحوه‌ی برخورد و رفتار انسان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه