معاون هماهنگی امور مناطق سازمان زیباسازی شهر تهران اعلام کرد:

راه اندازی ستاد اجرایی جشنواره شمعدونی در مناطق 22گانه شهر تهران / اعطای بسته های تشویقی به شهروندان برای زیباسازی نمای ساختمان

معاون هماهنگی امور مناطق سازمان زیباسازی از تشکیل ستاد اجرایی جشنواره شمعدونی با همکاری شهرداران در مناطق 22گانه شهر تهران خبر داد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ لاله کاظمی با بیان این مطلب گفت: با هدف اطلاع رسانی گسترده به شهروندان برای مشارکت در جشنواره شمعدونی و زیباسازی شهر تهران اقدام به توزیع بروشور در سطح محله های پایتخت کرده ایم.
وی ادامه داد: همچنین با همکاری شهرداری مناطق 22گانه شهر تهران و سرای محله ها اقدام به توزیع بسته های تشویقی شامل یک قوطی رنگ کوچک، یک کاردک برای برداشتن بسته های تبلیغاتی از روی نمای ساختمان ها و یک قلم‌مو کرده ایم تا شهروندان بتوانند در گام نخست برای زیبا شدن نمای بناهای خود اقدام به رنگ آمیزی کنند.
معاون سازمان زیباسازی با اشاره به توزیع لوح های فشرده از تیزرهای مربوط به جشنواره شمعدونی که به مردم آموزش می دهد چگونه می توانند نمای ساختمان های خود را زیبا کنند، بیان کرد: در این لوح های فشرده به شهروندان آموزش داده شده که چگونه می توانند در جشنواره شمعدونی مشارکت کنند.
وی با تاکید بر اینکه بسته های فرهنگی سازمان زیباسازی در رابطه با جشنواره شمعدونی توسط مدیران فرهنگی و سرای محله ها در اختیار شهروندان قرار می گیرد؛ یادآور شد: در شهرداری مناطق 22 گانه شهر تهران اقدام به راه اندازی ستاد اجرایی جشنواره شمعدونی کرده ایم که اعضای آن شامل شهردار منطقه، مسئول سرای محله ها و نماینده سازمان زیباسازی شهر تهران است.
کاظمی با اشاره به مشارکت شورایاری ها و کنشگران اجتماعی برای اجرای جشنواره شمعدونی در محله‌های شهر تهران تاکید کرد: با همکاری شورایاری ها در نظر داریم تا بسته های فرهنگی در اختیار شهروندان قرار گیرد. همچنین تصمیم داریم تا با مشارکت رسانه ملی کلیپی از تاثیرات بهبود نمای ساختمان ها در زیباسازی شهر تهران پخش کنیم و با شرکت در برنامه تلویزیونی به خانه برمی‌گردیم نیز قرار است شرایط مشارکت شهروندان در این جشنواره به صورت کامل توضیح داده شود.
وی با بیان اینکه بعد از برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره شمعدونی ویژه فصل بهار، تبلیغات جهت مشارکت مداوم شهروندان در این جشنواره در طول سال در سطح شهر اکران خواهد شد، تاکید کرد: از این طریق می خواهیم مردم را دعوت به مشارکت مداوم در این جشنواره کنیم که هر دوره با اعلام سازمان زیباسازی مراسم اختتامیه جهت اعلام نتایج مسابقه برگزار می شود.
معاون امور مناطق سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه مهلت ارسال تصاویر به جشنواره شمعدونی برای فصل بهار تا 27 اسفند ماه در نظر گرفته شده است، گفت: اما بعد از اختتامیه فصل بهار باز هم مردم فرصت دارند تغییرات لازم را در نمای ساختمان های خود انجام دهند.
وی همچنین با اشاره به همکاری جشنواره شمعدونی با کمپین نما و هویت شهر که توسط شهرداری تهران و معاون شهرسازی و معماری راه اندازی شده است، افزود: دومین مرحله ازجشنواره همزمان با پایان کمپین مذکور خواهد بود. هدف از راه اندازی این کمپین ایجاد نماهای ایمن و استاندارد بوده و به نوعی توجه ویژه به معماری نمای ساختمان دارد. اما جشنواره شمعدونی به بهبود وضعیت نمای ساختمان ها بعد از ساخت و بهره برداری تاکید دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • زیبایى هاى شمیران (ارزشهاى مکانى-عناصر هویتى)عکس: رضا شکوریسال چاپ: 1396 واژه شمیران به منطقه نسبتاً وسیعى در کوهپایه هاى توچال که در شمال محدوده تهران واقع شده است اطلاق مى شود. این کتاب قصد دارد…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه