معاون امور مناطق سازمان زیبا سازی شهر تهران خبر داد:

دعوت از مساجد و مدارس پایتخت برای شرکت در جشنواره شمعدونی

معاون امور مناطق سازمان زیبا سازی گفت: از مساجد و مدارس شهر تهران دعوت کرده ایم تا با هدف زیبا سازی نمای شهری مراکز تحت پوشش خود در جشنواره شمعدونی شرکت کنند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیبا سازی شهر تهران؛ لاله کاظمی با بیان این مطلب گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در نظرداریم تا به جای اعطای جوایز نقدی به نماهای برتر یکسری خدمات شهری به ساختمان‌هایی که در جشنواره شمعدونی شرکت کرده و انتخاب شده اند، ارائه دهیم.
وی ادامه داد: اعتقاد داریم اگر شهروندان در بهبود وضعیت نمای یک ساختمان مشارکت می‌کنند و به زیبایی محله و شهر می‌افزایند، سازمان زیباسازی می‌تواند کاستی‌های موجود در این زمینه را برای نمای ساختمان‌های برگزیده رفع کند که این کار به عنوان جایزه برای نماهای برتر انجام می‌شود.
معاون هماهنگی امور مناطق سازمان زیباسازی بیان‌کرد: به عنوان مثال اگر نمای ساختمانی که به عنوان نمای برگزیده در مسابقه انتخاب می شود نیاز به بازسازی و یا رنگ‌آمیزی داشته باشد، سازمان زیبا سازی این خدمات را به عنوان جایزه برای این مجموعه ها انجام می دهد. همچنین اگر نمای برگزیده متعلق به یک مجتمع مسکونی باشد که در حیاط آن نیاز به گذاشتن نیمکت و یا فلاور باکس باشد، این خدمات به این مجتمع که نمای آن در مسابقه جشنواره شمعدونی انتخاب شده است، داده می شود.
وی با اشاره به اینکه امکان نصب وسایل بدن سازی در فضای باز مجتمع های مسکونی که نمای آنها در مسابقه برگزیده شده‌اند نیز وجود دارد، یادآور شد: در واقع امسال سعی کردیم تا جوایزی را برای برگزیدگان این جشنواره در نظر بگیریم که به زیبایی نمای شهری ساختمان ها کمک کند.
کاظمی با اشاره به تاثیرات روان شناسی زیبایی نمای شهری در شهروندان تاکید کرد: زیبا سازی نمای شهری تاثیرات روانی بالایی در ایجاد آرامش و احساس سر زندگی در میان شهروندان دارند. مردم با دیدن یک خانه زیبا احساس شادی می کنند که این حس در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در شهرهای بزرگ به ویژه تهران تاثیرگذار است.
وی با بیان اینکه از شهروندان به ویژه هنرمندان خواسته ایم تا زیبایی های شهر را در این زمینه در قالب عکس انعکاس دهند، گفت: شرایط شرکت عکس های ارسالی در مسابقه جشنواره شمعدونی به این صورت است که باید شرکت کنندگان عکس قبل و بعد از بهبود وضعیت نمای ساختمان ها را برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنند تا از طریق این تصاویر بتوانیم میزان تغییر ساختمان با انجام کارهای کوچک را نشان دهیم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه