اجرای 22 نقاشی دیواری به مناسبت 22 بهمن در شهر تهران

سازمان زیباسازی شهر تهران به مناسبت ایام الله دهه فجر و 22 بهمن، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، 22 نقاشی دیواری با موضوع ولایت، رهبری، ایثار و شهادت را در نقاط مختلف شهر تهران طراحی، اجرا و باز پیرایی می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر سیدمحمدجواد شوشتری مدیرعامل این سازمان، با بیان اینکه تصویرگری فضای شهر، متناسب با آموزه های دینی و انقلابی از جمله مهم ترین اهداف ما در حوزه نقاشی دیواری است، گفت: پس از نشست هم اندیشی بین سازمان زیباسازی و بنیاد شهید و امور ایثارگران، مقرر شد تا سازمان زیباسازی22 نقاشی دیواری مشتمل بر تصاویر شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و همچنین مضامین معنوی و روحانی در زمینه پیروزی انقلاب اسلامی را توسط هنر شاخص نقاشی دیواری، اجرا کند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به برخی تصاویر در طرح نقاشی دیواری مانند طرح قدس و رهبری، شهیدان بهشتی، همت، شیرودی، آوینی، باکری و ... گفت: تمامی این نقاشی ها با استفاده از تکنیک اکرولیک اجرا می شوند تا آثاری ماندگار و فاخر برای شهر تهران باشند.

وی با بیان اینکه این نقاشی ها در ابعاد مختلف بر سطح دیوارهای شهر اجرا می شوند به گونه ای که کمترین سطح آن نزدیک به 85 متر مربع و بیشترین سطح آن بالغ بر 450 متر مربع است، گفت: سازمان زیباسازی شهر تهران تلاش می کند تمامی این 22 نقاشی دیواری را تا قبل از  پایان سال به اتمام برساند.

دکتر شوشتری تأکید کرد: هم اکنون اجرای برخی از این نقاشی ها آغاز شده و اجرای باقی آثار نیز در آینده نزدیک شروع خواهند شد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه