اجرای 22 نقاشی دیواری به مناسبت 22 بهمن در شهر تهران

سازمان زیباسازی شهر تهران به مناسبت ایام الله دهه فجر و 22 بهمن، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، 22 نقاشی دیواری با موضوع ولایت، رهبری، ایثار و شهادت را در نقاط مختلف شهر تهران طراحی، اجرا و باز پیرایی می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر سیدمحمدجواد شوشتری مدیرعامل این سازمان، با بیان اینکه تصویرگری فضای شهر، متناسب با آموزه های دینی و انقلابی از جمله مهم ترین اهداف ما در حوزه نقاشی دیواری است، گفت: پس از نشست هم اندیشی بین سازمان زیباسازی و بنیاد شهید و امور ایثارگران، مقرر شد تا سازمان زیباسازی22 نقاشی دیواری مشتمل بر تصاویر شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و همچنین مضامین معنوی و روحانی در زمینه پیروزی انقلاب اسلامی را توسط هنر شاخص نقاشی دیواری، اجرا کند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به برخی تصاویر در طرح نقاشی دیواری مانند طرح قدس و رهبری، شهیدان بهشتی، همت، شیرودی، آوینی، باکری و ... گفت: تمامی این نقاشی ها با استفاده از تکنیک اکرولیک اجرا می شوند تا آثاری ماندگار و فاخر برای شهر تهران باشند.

وی با بیان اینکه این نقاشی ها در ابعاد مختلف بر سطح دیوارهای شهر اجرا می شوند به گونه ای که کمترین سطح آن نزدیک به 85 متر مربع و بیشترین سطح آن بالغ بر 450 متر مربع است، گفت: سازمان زیباسازی شهر تهران تلاش می کند تمامی این 22 نقاشی دیواری را تا قبل از  پایان سال به اتمام برساند.

دکتر شوشتری تأکید کرد: هم اکنون اجرای برخی از این نقاشی ها آغاز شده و اجرای باقی آثار نیز در آینده نزدیک شروع خواهند شد.

معرفی کتاب

  • همايش بازنمايي فضاهاي شهري در هنر و ادبيات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ريزي و توسعه سازمان زيباسازي شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضاي شهري به عنوان فضايي واسط ميان دنياي درون و بيرون افراد نقشي عمده در روزمرگي هاي شهروندان دارد. بي شک شناخت کاربردهاي اين فضا در حوزه هاي متفاوت و بهره گيري از نظريه هاي روز دنيا ، کارشناسان و متخصصان شهري را در ارتقاء و بهينه سازي سطح زندگي شهروندان ياري خواهد کرد. کتـاب بازنمـايـي فضاهـاي شهري در هنر وادبيات با نگاهي کاربردي و بينارشته اي به مطالعات شهري، تلاشي است براي استمرار چنين ديدگاه مدبرانه وتوجه به پالايش شهر وفضاهاي شهري در مديريت شهري که مي کوشد با بررسي و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رويکـردهاي پيشنهادي ديگران، شهر را به جايگاهي که شايسته براي زيستن شهروندان باشد، تبديل نمايد.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه