اهداف و چشم اندازها


 1-شناسائی بافت تاریخی شهر تهران.

 2-کوشش در جهت اعاده هویت معماری سنتی و اسلامی در شهر تهران با همکاری سازمان های ذیربط.

 3-طراحی، برنامه ریزی، سیاست گذاری و آموزش و همچنین تجهیز واحدها در مناطق شهرداری تهران.

 4-تهیه طرح های مربوط به برگزاری اعیاد و جشن های مذهبی و میهنی با هماهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر سازمان ها و ارگان های مربوطه.

 5-مطالعه، بررسی و تهیه طرح پیرامون نماهای ساختمان های شهر با توجه به مقررات و فرهنگ اسلامی و سنتی.

 6-طراحی ساخت تابلوها و علائم هدایتی، جهت نما، پلاک منازل، معابر، بزرگراه ها و همچنین طراحی ساخت سرپناه ایستگاه های اتوبوس .

 7-طراحی آب نماها و حجم های نمادین و پانل های تبلیغاتی، پیاده روها و کلیه کیوسک های منصوبه در شهر اعم از تلفن، پست، گلدان، ظروف زباله و سایر نیازهای شهری.

 8-بررسی و تعیین رنگ های مناسب جهت وسائل نقلیه عمومی.

 9-طراحی ساخت وسایل بازی کودکان در پارک ها و شهرک های بازی.

 10-تدوین استانداردهای مربوط به تابلوهای سر در اماکن عمومی و تجاری.

 11-طراحی دکوراسیون داخلی برای بخش های دولتی و عمومی.

 12-طراحی مبلمان شهری اماکن.

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه