دومین فراخوان عکاسی "هشتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران "


عکس به تفسیری و تأویلی در خور توجه، گزارشی معنی دار از توانمندی عکاس است که تاثیر برگرفته از هویت بیرونی مورد نظاره را به ماهیت درونی و اکتشافی تمام و کمال خود می‌برد و آن را به نمایشی صاف و ساده و یا بینا بینی و یا مفهومی و نوپردازانه و قابل کنکاش به قضاوت مخاطب خود می‌سپارد.

موضوع:
فراخوان در دو(2) بخش عمومی و حرفه ای برگزار می‌شود.
الف- بخش عمومی شامل: عکسهایی از هشتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران می باشد که با موبایل و دوربین های معمولی گرفته شده باشد.
ب- بخش حرفه ای شامل: عکسهایی از هشتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران می باشد که با عکاسی حرفه ای و دوربین های با کیفیت بالا گرفته شده باشد.

مقررات جشنواره :
۱- شرکت برای تمامی هنرمندان و علاقه مندان به عکاسی در این جشنواره آزاد است.
۲- تاریخ عکاسی از 10 اردیبهشت1396 (هشتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران در محل برج میلاد) تا 22 اردیبهشت1396 می باشد.
3- هر عکاس می‌تواند حداکثر ۱۰ قطعه عکس به صورت رنگی یا سیاه و سفید برای شرکت در فراخوان انتخاب و از طریق سامانه در نظر گرفته شده که آدرس آن در سایت سازمان زیباسازی شهر تهران (www.zibasazi.ir) ذکر شده است، با حداکثر حجم مجموع عکسهای ارسالی 5000 کیلوبایت و با سایزهای حداقل 600 * 800 پیکسل و حداکثر 768 * 1024 پیکسل ارسال نمایید .
4- پس از راه یابی اثر، فایل خود را با فرمت Tiff در قالب لوح فشرده (DVD) با درج مشخصات کامل (نام و نام خانوادگی، آدرس و شماره تلفن همراه) به دبیرخانه ارسال نمایید.
5- نگاتیو یا اسلاید اثر و در مورد عکسهای دیجیتال (فایل یا پوشه اصلی عکس) باید نزد صاحب عکس موجود باشد.
6- برگزار کننده فراخوان حق استفاده از عکسها را در کلیه نشریات، مطبوعات، سایت های اینترنتی ، سایت سازمان زیباسازی شهر تهران، شهرداری تهران و... را داشته و به نمایش در آوردن آن‌ها در سایر مکان‌ها در داخل و خارج از کشور را برای خود محفوظ نگه می‌دارد.
7- تکمیل فرم تقاضای شرکت در جشنواره و ارسال عکس به معنای اعلام موافقت با تمامی مقررات جشنواره می‌باشد و تصمیم گیری در مورد مسائل پیش بینی نشده به عهده برگزار کننده جشنواره است.

جوایز:
هیئت داوران متشکل از سه (3) کار‌شناس و هنرمند، این بخش را داوری و جوایز زیر را به برگزیدگان اهداء خواهند کرد:
الف- بخش عمومی
۱- نفر اول دیپلم افتخار و یک قطعه سکه تمام بهار آزادی
۲- نفر دوم دیپلم افتخار و یک قطعه نیم سکه بهار آزادی
۳- نفر سوم دیپلم افتخار و یک قطعه ربع سکه بهار آزادی

ب- بخش حرفه ای
۱- نفر اول دیپلم افتخار و مبلغ 30 میلیون ریال معادل 3میلیون تومان
۲- نفر دوم دیپلم افتخار و مبلغ 20 میلیون ریال معادل 2میلیون تومان
۳- نفر سوم دیپلم افتخار و مبلغ 10 میلیون ریال معادل 1میلیون تومان

نکته:
جایزه ویژه هیئت داوران: دیپلم افتخار به همراه مبلغ بیست میلیون ریال به عکاس برگزیده که به عنوان بر‌ترین استعداد جوان اهداء خواهد شد.
گاهشمار جشنواره:
1-آخرین مهلت ارسال آثار: 22 اردیبهشت 1396
2- مراسم تقدیر و تشکر و اهدای جوایز: مصادف با مراسم اختتامیه هشتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با دبیرخانه جشنواره به شماره 89357557 تماس بگیرید و یا به آدرس اینترنتی سایت سازمان زیباسازی شهر تهران (www.zibasazi.ir) مراجعه نمایید.

جهت ورود به سامانه ارسال آثار اینجا را کلیک فرمایید.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:برگ­های پژوهش 1 (اسناد و آراء نشست­های پژوهشی هنر-نگارخانه برگ1387-88 نویسنده:محمدحسن حامدی ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد قیمت:70.000…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه