مهلت تحویل طرح : ازتاریخ 1390/11/23 لغایت 1390/12/7 به دبیرخانه دوسالانه

اولین دوسالانه دیوار نگاری وگرافیک محیطی شهر تهران


زمان ارسال آثار تا تاریخ هفتم اسفند ماه 90 تمدید شد

پوستر اولین دوسالانه دیوار نگاری وگرافیک محیطی شهر تهران

سازمان زیباسازی شهر تهران اولین دوسالانه دیوار نگاری وگرافیک محیطی شهر تهران را در سال جاری برگزار می کند.

این دوسالانه با هدف تعمیم نگاه کارشناسانه مبتنی بر اصول صحیح و نظام مند اجرای دیوارنگاری وگرافیک در محیط شهری از طریق فراهم آوردن شرایط بروز آفرینش های هنری، تبادل تجربیات ، اطلاعات و  دست آوردهای مهارتی ، علمی و پژوهشی برگزار می شود.


بخش های دوسالانه :

1- بخش مسابقه و نمایشگاه آثارطراحی دیوارنگاره وگرافیک محیطی

2- بخش پژوهش وهمایش علمی وتخصصی

3- بخش نمایشگاه تجهیزات ، مواد ومصالحبخش مسابقه و نمایشگاه آثارطراحی دیوارنگاره وگرافیک محیطی

این بخش در دو گرایش «تکنیک ماندگار» و«تکنیک نیمه ماندگار» برگزار می گردد.

به منظور رسیدن به اهداف وکاربردی شدن آثارلازم است در طراحی به نکات زیر توجه شود:

1- امکان سنجی مناسب محیط و تشخیص صحیح لزوم یا عدم لزوم طراحی و اجرای نقاشی دیواری

2- هماهنگی موضوعی و مضمونی اثر پیشنهادی با فضا و محیط مورد نظر

3-در نظر گرفتن باورها و اعتقادات ملی، مذهبی، قومی و فرهنگی

4-رعایت اصول اولیه و مبانی هنرهای تجسمی «طراحی، ترکیب بندی و تباین رنگی مناسب با محیط»

5-در نظر گرفتن شرایط مواجه شدن مخاطب با اثر ( از جمله فاصله و نحوه مشاهده اثر )

6- هماهنگی عناصر موجود در اثر با فضای معماری

7- هماهنگی طرح با تکنیک مورد استفاده

از آنجا که طراحی های ارائه شده می بایست ویژه اجرا در شهر تهران باشد نشانی، عکس و مشخصات برخی از دیوارهای شناسایی شده معرفی گردیده است؛ (این امر در اینجا قابل رویت است) همچنین هنرمندان می توانند علاوه بر این دیوارها ، دیوارهای دیگری را برای طرح های  پیشنهادی خود  اعلام نمایند , اعم از دیوارهای فاقد نقاشی یا دیوارهایی که دارای نقاشی های فرسوده و نامناسب هستند .

آثار ارسالی ابتدا توسط هیئت انتخاب برای شرکت در نمایشگاه گزینش و سپس به انتخاب هیئت داوران ده اثر به عنوان آثار برگزیده معرفی می شود ؛ آثار برگزیده با هزینه سازمان در سطح شهر اجرا می گردد ؛ همچنین تعداد دیگری از آثار راه یافته به نمایشگاه به تشخیص هیئت داوران انتخاب و در سطح شهر اجرا خواهد شد.

دبیرخانه جشنواره از کلیه آثار راه یافته به نمایشگاه ، عکس و اسلاید تهیه و نسبت به چاپ کتاب نمایشگاه اقدام می نماید و در پایان نیز یک نسخه از کتاب در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت .


بخش پژوهش وهمایش علمی وتخصصی

هدف از برگزاری این بخش برخورداری از نظر کارشناسان ومحققان برای تقویت بنیان علمی ونظری ، آسیب شناسی ویافتن راه کارهای فنی ، اجرایی ، علمی و نظری در زمینه دیوار نگاری شهری وگرافیک محیطی است.

دراین بخش تحقیقات، مقالات ، پایان نامه ها و کتب تخصصی « تالیف» و«ترجمه»، مرتبط با موضوع وتوسط هیأت انتخاب دوسالانه ، گردآوری ، انتخاب و داوری می شود که به انتخاب هیأت داوران به سه اثر برگزیده در هر موضوع جوایزی اهدا می گردد.

آثار و مقالات کیفی و برتر به تشخیص شورای انتخاب در برنامه اجرای سمینار و ورک شاپ آموزشی قرار می گیرند همچنین مجموعه منتخب مقالات در یک مجلد گردآوری ، چاپ و به شرکت کنندگان تقدیم خواهد شد.

بعنوان رویداد جنبی از ناشرین ، نشریات علمی - تخصصی و عمومی ، رسانه های الکترونیکی و سایت های تخصصی جهت حضور در بخش نمایشگاهی دعوت می شود .

همچنین در این بخش نشست هایی در رابطه با اهداف دوسالانه با دعوت از اساتید ، هنرمندان و فرهیختگان حوزه هنرهای شهری طراحی واجرا خواهد شد.

در بخش های علمی و آموزشی نیز نشست هایی در قالب ورک شاپ و پانل آموزشی در طول برگزاری نمایشگاه مورد اجرا قرار خواهد گرفت لذا متقاضیان شرکت در سمینار و برنامه های آموزشی می توانند درخواست خود را با ارائه مقالات یا مطالب قابل طرح جهت بررسی و برنامه ریزی کلاس ها در زمان ثبت نام به دبیرخانه تحویل نمایند .


بخش نمایشگاه تجهیزات ومواد و مصالح

دراین بخش، نمایشگاهی برای عرضه فناوریها ، فعالیتها ودستاوردهای تولید کنندگان ، توزیع کنندگان، مبتکرین ، مخترعین، متخصصین ، مراکز پژوهشی ، مشاورین ومتولیان امر تجهیزات ، مواد ومصالح درزمینه دیوارنگاری وگرافیک محیطی در شهر قابلیت کاربردی دارند در قالب غرفه های نمایشگاهی برگزار می گردد .

در صورت تایید شورای تخصصی شرکت کنندگان می توانند نسبت به معرفی فعالیت های خود از طریق نشست ها و کارگاه های عملی اقدام نمایند. ستاد برگزاری دوسالانه نیز نسبت به اطلاع رسانی این فعالیت ها با دریافت هزینه اقدام خواهد کرد.


کتاب نمایشگاه

مجموعه کتاب اطلاعات و مشخصات شرکت کنندگان این بخش در طول برگزاری نمایشگاه منتشر وعرضه خواهد شد.

فضا و غرفه های نمایشگاهی

فضا و غرفه های نمایشگاهی درحد متعارف و عمومی به صورت رایگان در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد بدیهی است در صورتی که فضا و دکوراسیون ویژه ای مورد نظر باشد ضمن هماهنگی امکان انتخاب فضا و اجرا راساً از سوی متقاضی امکان پذیر است.جوایز

جوایز بخش مسابقه آثار: دراین بخش ده نفر توسط هیئت داوران برگزیده وبه هریک جایزه نقدی به شرح ذیل به همراه لوح تقدیر و یادمان دوسالانه اهدا می شود.

نفر اول : 40.000.000 ریال

نفر دوم : 30.000.000 ریال

نفر سوم : 25.000.000 ریال

نفرات چهارم و پنجم : 20.000.000 ریال

نفرات ششم تا دهم : 10.000.000 ریال

جوایز بخش پژوهش: دراین بخش نه نفر درسه شاخه توسط هیئت داوری برگزیده وبه هریک جایزه نقدی معادل 10.000.000 ریال به همراه لوح تقدیر ویادمان دوسالانه اهدا می شود.

شرایط و  مهلت شرکت در دوسالانه

بخش مسابقه آثار: تکمیل فرم ثبت نام، (برای دریافت فرم به اینجا مراجعه کنید) ارایه یک قطه عکس پرسنلی و لوح فشرده تصاویر آثار با فرمت tif و jpg  باوضوح 300 dpi  ازتاریخ 90/11/23 لغایت 1390/12/7 به دبیرخانه دوسالانه.

بخش پژوهش و همایش: تکمیل فرم ثبت نام، (برای دریافت فرم به اینجا مراجعه کنید) ارایه یک قطه عکس پرسنلی و یک نسخه از اصل اثر « کتاب، مقاله و..» یا بصورت لوح فشرده آثار با فرمت  word  و  pdf  با قابلیت انتشار و همچنین عرضه در نمایشگاه ازتاریخ 90/11/23 لغایت 1390/12/7 به دبیرخانه دوسالانه

- همچنین متقاضیان گرامی در هر دو بخش «مسابقه آثار » و « همایش و پژوهش » می توانند فایل های آثار خود را به صورت jpg و با حجم هر اثر 800 کیلو بایت به آدرس الکترونیکی wallpaintingoffice@yahoo.com ارسال نمایند .

- لازم است متقاضیان گرامی ، فرم های ثبت نام تکمیل شده را در مهلت های تعیین شده به آدرس الکترونیکی wallpaintingoffice@yahoo.com ارسال نمایند .

کلیه مدارک، تصاویر و متون تحویلی و همچنین آثار به نمایش در آمده در نمایشگاه متعلق به آرشیو دوسالانه می باشد و به شرکت کنندگان عودت داده نمی شود .

.

بخش نمایشگاه تجهیزات ، مواد ومصالح: تکمیل فرم ثبت نام، (برای دریافت فرم به اینجا مراجعه کنید) ارایه  مدارک و سوابق، مستندات محصول یا فناوری و دستاورد و مدارک قانونی اصالت، مالکیت و ثبت اختراع و ابتکار ازتاریخ 90/11/1 لغایت 1390/11/8 به دبیرخانه دوسالانه

زمان افتتاحیه دوسالانه: 16 اسفند ماه 1390

نشانی دبیرخانه : خیابان ولیعصر (عج) ، بالاتر از میدان ونک ، کوچه شهید دامن افشار ، پلاک 55، معاونت فرهنگی و هنرهای شهری

تلفن: 3-88880481

دورنگار: 89357523

سایت دوسالانه :  www.zibasazi.ir


تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه