.:کتاب "برگ های پژوهش 1"

نام کتاب:برگ­های پژوهش 1 (اسناد و آراء نشست­های پژوهشی هنر-نگارخانه برگ1387-88

نویسنده:محمدحسن حامدی

ناشر:نشر پیکره

تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش

شمارگان: 1500 جلد

قیمت:70.000 ریال

نوبتو سال انتشار: چاپ اول 1390

 

مباحث کتاب:

سازمان زیباسازی شهر تهران به منظور بزرگداشت نام و یاد مفاخر و نوابغ هنری، از بهمن ماه سال 1388 نسبت به برگزاری سلسله مراسم­های نکوداشت و برپایی نمایشگاه آثار هنرمندان بزرگ شهر را با عنوان «نشست­های پژوهشی هنر» آغاز نمود و نگارخانه برگ را برای این منظور در نظر گرفت.

تردیدی نیست که علی­رغم زحمات بسیار مورخین داخلی و خارجی، هنوز بخش­های زیادی از تاریخ هنر ما نادیده انگاشته شده است. پژوهش­ها مبین این مطلب است که ما در ثبت کلیات گام­های بسیار موثری برداشته­ایم؛ اما همیشه جزئیات را از قلم انداخته­ایم.

نشست­های پژوهشی هنر با هدف گردآوری مجموعه­ای از اسناد خاموش و فراموش شده هنرمندان معاصر آغاز شد تا زمینه را برای پژوهش­های بیشتر و غنای تاریخ هنر این سرزمین مهیا سازد و شرایط را برای آشنایی مردم با زندگی و آثار هنرمندان خود فراهم سازد.

نخستین نشست پژوهش هنر در اولین سالگرد هنرمند معاصر آقای ژازه تباتبایی در بهمن ماه 1387 برگزار شد و با برگزاری هشت نشست در آذر 1388 پایان یافت.

سازمان زیباسازی شهر تهران به منظور حفظ و در دسترس قرار دادن مطالب ارائه شده نسبت به تدوین و انتشار آثار، عکس و اسناد نمایش داده شده در نگارخانه برگ همت نهاد و به مکتوب کردن سخنرانی مدعوین برنامه­ها پرداخت.

نشست­های برگزار شده درنگارخانه برگ به هنرمندانی همچون: ژازه تباتبایی، ابوالحسن­خان صدیقی، حسین بهزاد، علی اکبر صنعتی، اسماعیل آشتیانی، علی قهاری، جلیل ضیاءپور، بیوک احمدی پرداخته که متن سخنرانی مدعوین نشست­ها درباره این هنرمندان در کتاب حاضر به چاپ رسیده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • "همشهری معماری" در شماره نهم خود که آبان ماه 90 منتشر گردید به موضوعات مختلفی در ارتباط با سازمان زیباسازی پرداخت برای مشاهده آنها اینجا و اینجا و اینجا را کلیک فرمائید "همشهری معماری" در شماره…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه