.:کتاب"تالیف و چاپ مجموعه کتابهای تهران پژوهی 2"


مطالعه، بررسی و تهیه ضوابط و دستورالعمل های اجرایی کاربرد رنگ در منظر شهری
با توجه به نیاز شهرداری به تحقیقات در حوزه رنگ ‌آمیزی شهری، پروژه مطالعاتی تدوین دستورالعمل‌های اجرایی کاربرد رنگ در منظر شهری با همکاری پژوهشکده رنگ و پلیمر دانشگاه امیرکبیر،  جهت تهیه پالت رنگی برای کلیه عناصر ترافیکی و مبلمان شهری و همچنین مشاوره رنگ آمیزی برای  22 منطقه شهر تهران با توجه به بافت، معماری، فرهنگ وشرایط جوی به منظور یکسان‌سازی و هماهنگی در سطح شهر در حال انجام می باشد.

 تالیف و چاپ مجموعه کتابهای تهران پژوهی 2
از آنجایی که یناها و محله های تاریخی در هر شهر محتوای هویت شهر را تعیین می نماید و تفاوت هویتی میان شهرهای مختلف و نیز شهروندان آ ن را رقم می زند، معرفی این آثار به شهروندان نقش مهمی در مسئولیت پذیری و مشارکت آگاهانه و ایجاد حس تعلق مکانی و زمان در آنان را دارد. از  این رو معاونت برنامه ریزی و توسعه با چاپ دومین مجموعه تهران پژوهی با همکاری دفتر پژوهشهای فرهنگی و پرداختن به ابعاد متنوع میراث فرهنگی، تاریخی و معرفی بزرگان ، مشاهیر، بناها و مکان ها و محوطه های ویژه در شهر تهران برای شهروندان،  خاصه جوانان که پاسخگوی بسیاری از سوالات آنها در باره تاریخ، فرهنگ، دین و هویت شهرشان می باشد و نیز  زمینه های اولیه شناخت محیط زندگی شان را برای آنها فراهم آورد، اقدام نموده است.

عناوین این کتابها عبارتند از: دبیرستان البرز/ محله سنگلج/  خانه و موزه مقدم/ مجموعه جماران/ باغ نگارستان/ عمارت کوشک/ عمارت مسعودیه/ مسجد امام/ مسجد و مدرسه شهید مطهری/ امام زاده صالح(ع)

کارنامه طرح های مطالعاتی  سازمان
 اداره خدمات پژوهش با همکاری پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی اقدام به تهیه کارنامه طرح های مطالعاتی سازمان زیباسازی نموده است.این کارنامه مشتمل بر 182 طرح مطالعاتی است که از سال 1368 تا سال 1388 در این سازمان برای پروژه های مختلف انجام شده اند. طرح ها شامل مطالعات بنیادی و کاربردی در زمینه طراحی شهری، برنامه ریزی شهری، هنرهای شهری و مباحث مربوط به این حوزه ها میباشند. در کارنامه هر طرح: مجری ،  تاریخ طرح،  نوع خروجی های مطالعات ، تعداد جلد ،  زمینه تخصصی طرح ،  چکیده طرح و نحوه بهره برداری آن  قید گردیده است.

زمان آخرین ویرایش: شنبه, 02 ارديبهشت 1391 17:23

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه