.:کتاب خلاصه مقالات همایش بین المللی زندگی پیاده در شهر

تهیه شده در: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش

نوبتو سال انتشار:1390


مباحث کتاب:

رشد مباحث مربوط به پیاده روی و پیاده راه ها و توجه به عابر پیاده به عنوان سرمایه شهر و شکل گیری فعالیت های اجتماعی پیرامون مفهوم جدید خیابان و شهر پیاده مدار، چهره تازه ای به شهرهای امروز داده است. شهرهای برتر امروز، در رقابتی نفس نفس گیر در تلاشند تا چهره مربان تری نسبت به عابر پیاده از خود نشان دهند و آغوششان را برای پذیرفتن هر چه گرمتر او باز کنند.

شهرهای ما و به خصوص تهران جای امنی برای پیاده نیست و پیاده عملا شهروند درجه دوم غریبه ای در جستجوی ماشین تلقی می شود. توجه مسئولین به این وجه شهر، عمدتا مصروف ساخت و سازها و نو کردن هایی شده است که درصد بالایی از آن ها، نتوانسته است ارتباط مخدوش پیاده و شهر را از نو ساماندهی کند. به نظر می رسد انجام این امر در گرو زیر ساخت های درست فکری و نگاهی همه جانبه به موضوع پیاده مخصوصا ار وجه فرهنگی آن است.

این مجموعه در نظر دارد نگاهی همه جانبه به موضوع پیاده محوری را به نمایش بگذارد. پیام این مجموعه این خواهد بود که شهر پیاده مدار، شهری است حاصل نگاهی خاص، جامع و متوازن به مفاهیم تازه.


زمان آخرین ویرایش: چهارشنبه, 06 دی 1391 12:29

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:تبلیغات محیطی (مقالات و آراء نشست­های تخصصی)-زمستان1389 ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد نوبتو سال انتشار: چاپ اول 1390…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه