.:کتاب "برگ های پژوهش 2 "

نام کتاب:برگ­های پژوهش2 (اسناد و آراء نشست­های پژوهشی هنر-نگارخانه برگ1389

نویسنده:محمدحسن حامدی

ناشر:نشر پیکره

تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش

شمارگان: 1500 جلد

قیمت:60.000 ریال

نوبتو سال انتشار: چاپ اول 1390

 

مباحث کتاب:

شکی نیست که مورخین داخلی و خارجی برای روشن نمودن تاریخ هنر این مرز و بوم زحمات بسیاری کشیده­اند. اما اکثر آنها به بررسی کلیات پرداخته­اند و توجه زیادی به جزئیات نشده است.

سازمان زیباسازی شهر تهران با همکاری نگارخانه برگ با برگزاری نخستین نشست­های پژوهشی هنر به گردآوری و نمایش اسناد فراموش شده هنرمندان معاصر پرداخت تا زمینه را برای آشنایی بیشتر با تاریخ هنر کشورمان فراهم سازد.

این نشست­ها که در سال 1387 آغاز شده و در آذر 1388 پایان یافت؛ با اقبال عمومی مواجه شد. سری دوم سلسله مراسم نشست­های پژوهشی هنر در اردیبهشت ماه سال 1389 مجدد از سر گرفته شد تا به پیگیری و گردآوری اسناد و آثار هنرمندانی که در طول سالیان به آنها چندان پرداخته نشده بود بپردازد.

در دومین سلسله نشست­های پژوهشی هنر، به هنرمندانی همچون: چنگیز شهوق، منوچهر شیبانی، کوروش ابوطالب امام، یونس فیاض ثانوی، سید حسین میرخانی، ابوالفضل عالی  و اصغر محمدی پرداخته شده است.

سازمان زیباسازی شهر تهران به مکتوب کردن این نشست­ها همت نهاد و با ارائه مختصر سالشماری از این هنرمندان، مقالات و سخنرانی­های ایراد شده در این نشست­ها در باب این هنرمندان و آثار و اسناد آنها، کتاب برگ­های پژوهش2 را به چاپ رساند.

این کتاب دوستاران هنر را با نکات ظریفی در زندگی هنرمندان و دیدگاه­های متفاوت استادان اهل فن درباره یک هنرمند آشنا می­سازد. امید است این پژوهش پاسخگوی پرسش­های بسیار هنر دوستان و هنرمندان جوان باشد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • کارفرما: معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سازمان زیباسازی مشاور: شرکت طراحان نورپردازان ایده مطالعه شهرسازی از دوران گذشته، به ویژه شهرسازی در ایران بعد از اسلام، گویای آن است که همواره میدان مانند دیگر عناصر موثر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه