.:کتاب "آبنما، فواره، منظر (آب و طراحی از رنسانس تا کنون)"

عنوان اصلی: Fountains Splash & Spectacle

نویسنده: مریلین سیمز

انتشارات: موسسه اسمیتسونیان

سال چاپ : 1998


این کتاب، یک مجموعه مصور تاریخی از طراحی آبنما است که به مناسبت برگزاری جشنواره ای با همین موضوع در موزه ی ملی طراحی در نیویورک تالیف و منتشر شد. کتاب در هشت فصل بر اساس رویکردهای مختلف طراحی در طول تاریخ طبقه بندی شده و این رویکردها از زوایای متفاوت مورد بررسی قرار گرفته اند. منابع و اطلاعات ارزشمند زیادی در این کتاب ارائه شده اند و عکاسی و اسکیس ها از کیفیت بالایی برخوردارند.

این کتاب اطلاعات گسترده ای از آبگذر های رنسانس گرفته تا فواره های عظیمی که آغاز قرن بیست و یک را به رخ می کشند، جمع آوری کرده و تاریخچه و توسعه ی آنهارا شرح می دهد. دسته بندی های ارائه شده از بعد زیبایی شناسی و کاربردی که توسط نویسنده انجام شده است کاربری های متفاوت آبنماها را نشان می دهد.

فصل اول به ظهور آبنماها و کاربری های اولیه آنها می پردازد. در هفت فصل بعدی کاربری های اصلی آبنماها مانند کاربرد در فضاهای تفریحی، کاربرد در المانهای شهری و یادمانی، کاربرد در المان های تبلیغاتی و غیره شرح داده شده اند.

توضیحات مفصلی نیز در مورد آبنماهای مشهور دنیا و طراحی آنها در هر بخش ارئه شده است.

تصاویر برخی صفحات کتاب در زیر آمده اند. لازم به ذکر است که این کتاب در کتابخانه سازمان زیباسازی به آدرس خ ولی عصر . بالاتر از میدان ونک . خ دامن افشار . پ 55 . طبقه ششم ، برای مطالعه و استفاده ی علاقمندان و پژوهشگران موجود است.


زمان آخرین ویرایش: سه شنبه, 05 ارديبهشت 1391 12:56

معرفی کتاب

  • شکل‌گیری زیست شبانه شهری در جوامع غربی به چه شکل بوده است؟ چه تفاوتی بین زیست شبانه در ایران با غرب وجود دارد؟ فضاهای زیست شبانه شهری در ایران واجد چه کیفیاتی هستند؟ تولید، کنترل…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه