برای حضور در دومین جشنواره «دایره خلاق»

طراحان مبلمان شهری تنها تا اول بهمن‌ماه فرصت دارند

سازمان زیباسازی شهر تهران، دومین جشنواره ملی طراحی مبلمان شهری را با عنوان «دایره خلاق» بهمن ماه سال جاری برگزار می‌کند و هنرمندان برای حضور در این رویداد ملی تنها تا اول بهمن ماه فرصت دارند.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، دومین جشنواره «دایره خلاق»، به منظور گردآوری و معرفی توانمندی‌ها و توسعه ایده‌های خلاقانه طراحان، هنرمندان و متخصصان ایرانی در حوزه طراحی مبلمان شهری بهمن ماه برگزار خواهد شد. هدف از آن جشنواره، تشویق و ترغیب طراحان برای طراحی، توسعه و ساخت طرح‌های خلاقانه، نوآورانه و اصیل در حوزه نشیمن شهری و به کارگیری ایده‌های خلاقانه در فرایندهای زیباسازی شهری است.
در این راستا، در بهمن ماه سال جاری، مدیریت نور و مبلمان شهری زیر نظر معاونت فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، رویداد ملی طراحی مبلمان شهری را با نام جشنواره «دایره خلاق» در سه بخش اصلیِ سمینار، مسابقه و نمایشگاه از ۲۸ تا ۳۰ بهمن ماه، در سطح ملی برگزار می‌نماید. این جشنواره به صورت رقابتی و با هدف بهبود کیفیت مبلمان شهری در راستای ارتقای کیفیت فضاهای شهر تهران، افزایش حس تعلق شهروندان به شهر و مشارکت بیشتر شهروندان در فعالیت‌های اجتماعی در حوزه طراحی مبلمان شهری برگزار می‌شود.
موضوع جشنواره امسال طراحی خلاقه مجموعه هم خانواده مبلمان شهری برای بافت تاریخی تهران با تمرکز بر بافت تاریخی منطقه ۱۲ تهران است. منظور از مجموعه هم خانواده (سِت) مبلمان شهری، تعداد بیش از دو عنصر مبلمان شهری برای نیازهایی همچون نشیمن، پسماند، هدایت مسیر، روشنایی، تعامل اجتماعی و از این دست است که با هویت مشترک و برای استفاده در مکانِ موضوع مسابقه طراحی شوند.
در این دوره، ۴۰ اثر به مناسبت چهل سالگی سازمان زیباسازی شهر تهران از سوی هیئت انتخاب آثار به بخش مسابقه وارد می‌شوند، که علاوه بر چاپ در کتاب سال و دریافت لوح تقدیر، در نمایشگاه جشنواره نیز حاضر خواهند بود. سپس ۱۵ اثر با دریافت کمک هزینه ۱۰ میلیون تومانی به مرحله ساخت نمونه کار خواهند رسید و در ‌‌نهایت سه جایزه بزرگ بیست میلیون تومانی در کنار تندیس دایره خلاق، به برندگان نهایی تقدیم می‌شود. این سه جایزه، برای خلاقانه‌ترین ایده، اجرایی‌ترین طرح و بهترین طراحی برای رفتار اهدا خواهند شد.
از تمامی علاقه مندان، دانشجویان، اساتید، حرفه مندان، هنرمندان و دانش آموختگان حوزه‌های مرتبط دعوت می‌شود برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام تا تاریخ اول بهمن ماه ۹۴ به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی (ccfestival. zibasazi. ir) مراجعه و در این رویداد ملی شرکت کنند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

آمار و اطلاعات

نگارخانه