ناهید سالیانی: سمپوزیوم‌ تهران مجسمه‌سازی را از محدودیت خارج کرد

ناهید سالیانی هنرمند پیشکسوت مجسمه‌ساز کشورمان طی بازدید از هفتمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران، با ابراز خرسندی از برگزاری این رویداد هنری توسط شهرداری گفت: کیفیت برگزاری سمپوزیوم‌های مجسمه‌سازی تهران به گونه‌ای است که باید به شهرداری دست مریزاد گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛ ناهید سالیانی، هنرمند پیشکسوت مجسمه‌سازی در حاشیه بازدید از هفتمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی بین المللی تهران گفت: در سال‌های اخیر شاهد فعالیت گسترده سازمان زیباسازی تهران در زمینه مجسمه‌سازی هستیم این در حالی است که پیش از این هنرمندان این رشته در محدودیت قرار داشتند.

وی ادامه داد: با آغاز سمپوزیوم‌ها و دوسالانه‌ها توسط شهرداری، کم کم هنر مجسمه سازی رونق دوباره گرفت و شهرداری در این زمینه موانع زیادی را پشت سرگذاشت تا این هنر جان دوباره بگیرد. به طوری که اکنون به عنوان پیشکسوت مجسمه‌سازی با استقبال هنرمندان جوانی روبرو هستم که در رشته‌های دیگری چون نقاشی فعالیت دارند و با مراجعه به من برای تغییر رشته هنری‌شان از نقاشی به مجسمه سازی اصرار دارند، این موضوعی است که مرا به وجد می‌آورد.

این هنرمند پیشکسوت درباره فعالیت هنرمندان در هفتمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران تصریح کرد: اینکه در مدت زمان کوتاهی هنرمندان مجسمه‌هایی در این ابعاد می‌سازند کار بزرگی است. در این میان نقص‌هایی در کار برخی هنرمندان دیده می‌شود، اما به طور کلی ساخت مجسمه در این ابعاد نیاز به خلاقیت و توانایی ویژه‌ای دارد. برخی هنرمندان با اینکه ساخت مجسمه در ابعاد بزرگ را برای اولین بار تجربه می‌کنند به خوبی از پس این کار برمی‌آیند و در دوره‌های بعد هم با ارائه مجسمه‌های شهری مناسب توانایی‌هایشان را به خوبی به رخ می‌کشند..

سالیانی همچنین با اشاره به اینکه در این دوره از 3 نفر در بخش داوری استفاده شده است، گفت: به نظر من برای داوری سمپوزیوم بهتر است از 5 نفر استفاده شود. در این صورت شاهد قضاوت دقیق‌تر و عادلانه‌تری خواهیم بود. بنابراین به برگزارکنندگان پیشنهاد می‌دهم در سال‌های آتی از تعداد بیشتری در بخش داوری استفاده کنند.

این هنرمند در پایان با تأکید بر اینکه در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت چشمگیر هنر مجسمه‌سازی در کشورمان هستیم ابراز امیدواری کرد تا این روند توسط شهرداری با قدرت ادامه پیدا کند.

لازم به یادآوری است نمایشگاه آثار خلق شده در هفتمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران تا پایان آبان ماه در محوطه برج میلاد برپاست و عموم علاقمندان می‌تواند به صورت رایگان همه روزه با حضور در سایت سمپوزیوم از این مجسمه‌ها دیدن کنند.

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه