ندیم هادی احمتوویچ مجسمه‌ساز صربستانی

برای حضور در سمپوزیوم مجسمه سازی تهران از دوستان ایرانی‌ام کمک گرفتم

ندیم هادی احمتوویچ هنرمند مجسمه‌ساز صربستانی که در بخش فلز هفتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران شرکت کرده است، معتقد است که فضای کار در این سمپوزیوم کاملاً حرفه‌ای است.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛ ندیم هادی احمتوویچ، مجسمه ساز باتجربه صربستانی که در سمپوزیوم‌های بسیاری شرکت کرده و دارای 11 جایزه بین‌المللی در این شاخه هنری است، اظهار داشت: سمپوزیوم تهران یکی از بهترین سمپوزیوم‌هایی است که تاکنون شرکت کرده‌ام. فضای کار برای من بسیار مهم است و خوشبختانه همه جنبه‌های این سمپوزیوم حرفه‌ای است. ابزارآلات، دستگاه ها و دستیاران حرفه‌ای هستند.

وی با ابراز خرسندی از پذیرفته شدن طرحش در این رویداد هنری گفت: امسال تصمیم گرفتم که در سمپوزیوم مجسمه سازی تهران انتخاب شوم که خوشبختانه این اتفاق افتاد. سمپوزیوم تهران مانند استخری است که در آن تعداد زیادی از هنرمندان با فرهنگ‌ها و ملیت‌های مختلف در کنار هم حضور یافته‌اند و به ساخت مجسمه مشغول هستند.

احمتوویچ که با مشورت دوستان ایرانی خود طرحش را به دبیرخانه هفتمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران فرستاده بود، تصریح کرد: با توجه به اینکه هیچ شناختی نسبت به ایران و سمپوزیوم‌های تهران نداشتم، برای ارسال طرح از دوستان ایرانی‌ام کمک گرفتم. در این رابطه چند طرح را برای دوستانم ارسال کردم و پرسیدم در ایران کدام طرح قابل قبول است.

این هنرمند مجسمه ساز در این باره ادامه داد: یکی از تفاوت‌های این رویداد با سایر سمپوزیوم‌ها این است که در این سمپوزیوم تنها یک طرح می‌توانستیم ارسال کنیم این در حالی است که در بسیاری از سمپوزیوم‌ها چند طرح می‌توان فرستاد.

احمتوویچ که ایده جدیدش را برای اولین بار در قالب مجسمه پیاده می‌کند، خاطرنشان کرد: خوشحالم که این طرح پذیرفته شد. این مجسمه برگرفته از متالوژی یونانی است و معمولا منظورش را به صورت رئال به مخاطب منتقل می‌کند. در این قالب چندین مدل مجسمه طراحی کرده‌ام اما هنوز مجسمه‌ای با این ایده نساخته‌ام. نام این اثر "بلوغ" است. بدنه این مجسمه حیوان است و سر آن شکلی هندسی دارد.

وی افزود: تصور می‌کنم این ایده روند جدیدی در کارم باشد. مجسمه‌هایی که از 2 بخش تلفیق شده و اکنون با متریال آهن آن را می‌سازم.

این هنرمند با اشاره به اینکه با متریال آهن، این مجسمه بزرگترین طرحی است که تاکنون پیاده کرده است، گفت: با توجه به ابعاد بزرگ کار، ترجیح می‌دهم این مجسمه در فضای سبزی که با ساختمان‌ها فاصله دارد قرار بگیرد و البته فضایی هم وجود داشته باشد تا مردم به راحتی آنرا تماشا کنند.

هفتمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران از اول تا ۲۴ مهرماه ۱۳۹۴ در ۳ بخش کارگاه سنگ، کارگاه آهن و بخش نمایشگاهی با حضور 33 هنرمند داخلی و خارجی در برج میلاد برگزار می شود. بر همین اساس علاقه‌مندان می‌تواند به صورت رایگان همه روزه با حضور در سایت سمپوزیوم از مراحل ساخت این مجسمه‌ها دیدن کنند.


تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تهیه شده در: معاونت برنامه¬ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش نوبتو سال انتشار:1391 مباحث کتاب: تبلیغات محیطی در تعریف آکادمیک به هر نوع تبلیغ خارج از نقطه نهایی خرید…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه