المان یادمان شهدا در میدان امام حسین (ع) در حال اجرا است

طراحی المان شهدا در میدان امام حسین (ع) توسط سازمان زیباسازی شهر تهران در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، این طرح پس از برگزاری مسابقه ای از میان آثار رسیده از سوی هیات داوران انتخاب شده است و با توجه به شرایط میدان در طراحی تلاش شده تا کار به گونه ای نباشد که فضای باز میدان را تحت تاثیر قرار دهد.

برداشت منطقه ای و تهیه پلان موقعیت توسط دوربین توتال و انتقال حصار فلزی جهت محصور کردن سایت از اواسط شهریور آغاز شد و در ادامه، حفاری جهت استقرار پایه، گچ ریزی و پیاده کردن نقشه فونداسیون، عملیات دیوار چینی و شروع عملیات برش و خم میلگرد جهت آرماتور بندی فونداسیون انجام شد.

در ادامه و پس از بررسی دتایل های اجرایی، عملیات آرماتور بندی و بتن ریزی فونداسیون به اتمام رسید.

این طرح در دایره ای به قطر 5/7 متر طراحی شده و درحال ساخت است که شکل ضریح گونه ای داشته و امکان راز و نیاز و نیایش برای استفاده کننده گان از درون این طرح وجود دارد.

گفتنی است، این طرح با توجه به اینکه به نوعی مرتبط با موضوع شهداست از جنس بتن بوده که این جنس از بیرون خشن بوده و به نوعی سختی جنگ را به بیننده القا می کند و از درون نیز با توجه به نرم و لطیف بودن، لطافت روح شهدا را منتقل کرده و حقیقت دوگانه شهدا و جنگ را به بینندگان نشان می دهد.

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: غلامرضا مقصودی در طراحی شهری کوشش شهرسازان و معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند برای استفاده بهتر انسان‌ها بوده‌است که برای رسیدن به این هدف، اطلاع از نحوه‌ی برخورد و رفتار انسان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه