مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران خبر داد:

فراخوان طراحی یادمان شهدای غواص منتشر شد

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از انتشار فراخوان طراحی یادمان شهدای غواص خبر داد و گفت: از هنرمندان مجسمه ساز، معمار، طراحان گرافیک، شهرساز، نقاش و سایر گرایش های هنری مرتبط دعوت می شود به منظور پاسداشت و زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا، ایده ها و طرح های خود را برای این موضوع به سازمان زیباسازی شهرداری تهران ارائه نمایند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر عیسی علیزاده با بیان اینکه این فراخوان در راستای اهداف و سیاست های کلان شهرداری تهران منتشر شده است، ادامه داد: فراخوان طراحی یادمان به منظور ارتقاء کیفیت سیما و منظر شهری و بهره مندی از آثار فرهنگی و هنری همزمان با هفته دفاع مقدس و به منظور تکریم و پاسداشت یاد و خاطره 175 شهید غواص و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، به دنبال جمع آوری ایده های مناسب در این زمینه است.

او با اشاره به اینکه دریاچه شهدای خلیج فارس محل نصب این یادمان است اما در نهایت محل دقیق نصب اثر با توجه به ایده و طرح های هنرمندان و با تایید شورای هنری و مدیران شهرداری تهران صورت خواهد گرفت ، ادامه داد: حفظ و رعایت ارتباط موضوعی ایده ها و طرح های ارائه شده با مفاهیم ایثار و شهادت و به ویژ شهادت مظلومانه 175 شهید غواص عملیات کربلای 4 در سال 1365 از اصلی ترین شرایط شرکت در این فراخوان است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه شرکت کنندگان ویژگی های لازم برای ارتباط بصری و محیطی با فضاها و محدوده های دریاچه شهدای خلیج فارس در منطقه 22 شهرداری تهران را درطرح های خود در نظر بگیرند، گفت: در نظر گرفتن زمان و هزینه های متعارف برای اجرایی شدن طرح های ارائه شده از موارد دیگری است که شرکت کنندگان باید در این مورد در نظر داشته باشند.

به گفته دکتر علیزاده شرکت کنندگان ضمن تکمیل فرم ثبت نام فراخوان با ارائه ماکت یا فایل سه بعدی، پیشنهاد مکان نصب مجسمه و ارائه فایل جانمایی، تکمیل و ارائه فرم برآورد هزینه های ساخت، تکنیک اجرا و ابعاد دقیق المان می توانند در این فراخوان شرکت کنند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه علاقه مندان طرح های خود را 22 تا 24 آذرماه می توانند به دبیرخانه این فرخوان درگالری برگ ارائه کنند، گفت: نتایج داوری آثار 6 دی ماه بر روی سایت سازمان منتشر خواهد شد.


تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: غلامرضا مقصودی در طراحی شهری کوشش شهرسازان و معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند برای استفاده بهتر انسان‌ها بوده‌است که برای رسیدن به این هدف، اطلاع از نحوه‌ی برخورد و رفتار انسان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه