مرتضی نعمت‎اللهی عضو هیات انتخاب هفتمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران

سمپوزیوم مجسمه سازی تهران جریانی فرهنگ‌ساز است

داور هفتمین دوره از سمپوزیوم تهران این رویداد هنری را جریانی فرهنگ‌ساز و ضامن موفقیت‌های آینده هنر مجسمه‌سازی ایران می‌داند.

مرتضی نعمت‏اللهی عضو هیات انتخاب هفتمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران درباره این رویداد هنری گفت: خوشبختانه در این دوره حضور شرکت‌کنندگان خارجی بیشتر شده است، در مقابل تعداد متقاضیان ایرانی سمپوزیوم کمتر شده است، انتظار داشتیم شرکت‎کنندگان ایرانی بیشتری حضور داشته باشند

وی ادامه داد: به همین دلیل آثاری که از هنرمندان ایرانی انتخاب شده است در حد کارهایی است که ارائه شده است، هرچند ممکن است این ماکت‏ها در اجرا بسیار بهتر باشند، زیرا همیشه هستند هنرمندانی که ما را غافلگیر می‎کنند.

عضو هیات انتخاب هفتمین سمپوزیوم مجسمه تهران با اشاره به اینکه بیشتر شدن تعداد هنرمندان خارجی از دوره‌ای به دوره دیگر نشان می‎دهد سمپوزیوم اعتباری برای خود کسب کرده است افزود: هر دوره از سمپوزیوم با کیفیت بیشتری برگزار شده است و همین موضوع می‎تواند یکی از دلایل جذب هنرمندان خارجی بیشتری باشد. نکته دیگر نیز این است که سمپوزیوم مجسمه یک جریان فرهنگ‌ساز است و جنبه‌های آموزشی و تجربی بسیاری دارد. بسیاری از هنرمندانی که امروز آثارشان در سمپوزیوم پذیرفته شده است دستیاران دوره‎های قبلی هستند و بودند شرکت‎کنندگانی که از دوره‌های قبل که اکنون به سمپوزیوم‎‌های خارجی راه پیدا کرده‎اند.

نعمت‌اللهی همچنین گفت: سمپوزیوم در بهتر شدن و راه یافتن هنرمندان ما به ساز و کارهای هنری جهان موثر است و به جز از مسیر این رویداد هنری، بعید است از راه‌های دیگر هنرمندان ما بتوانند در چنین زمانی به این جایگاه برسند.

لازم به یادآوری است؛ هفتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 24 مهرماه در برج میلاد در دو بخش کارگاه سنگ و آهن در حال برگزاری است.

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه