با همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران؛

نشست طراحی صنعتی و زندگی روزمره شهری برگزار شد

دوازدهمین نشست از مجموعه نشست‌های «هنر و زندگی روزمره شهری» با عنوان «طراحی صنعتی و زندگی روزمره» عصر روز چهارشنبه 25 شهریور ماه در سالن استاد امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، در این نشست به نسبت میان «طراحی صنعتی و زندگی روزمره شهری» پرداخته و تلاش شد تا کارکردهای طراحی صنعتی در فضاهای شهری تبیین شود. طراحی، محصول فرآیندی است که برای زیست انسان ابزار می‌سازد، ابزارسازی که ابعاد احساسی و روحی زیست بشر را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

در این نشست در بخش نخست این نشست، آیدین مهدی زاده درباره «طراحی صنعتی و فرهنگ عامه » و اینکه تا چه میزان فرهنگ عامه در طراحی صنعتی پررنگ است و دانش‌آموختگان طراحی مدارس ایران تا چه حد به زندگی روزمره و فرهنگ عامه پرداخته‌اند، سخن گفت.

در بخش مطالعه بابک امرایی ضمن پرداختن به «رویکرد و روش‌شناسی در طراحی محصول برای فضاهای شهری»، گفت: چگونگی طراحی تجهیزات شهری و مبلمان شهری همان چیزی که نیازمند آن است تا طراحان نیازهای کاربردی، فرهنگی و برنامه‌های شهر را به درستی بشناسند.

در بخش تجربه نیز بابک یوسف شاهی طراح صنعتی، به «مسئولیت طراحانه در پروژه های شهری» پرداخت. جایی که طراحان صنعتی تلاش می‌کنند تا مفاهیم و عملکردهای نوینی را از طریق خلق محصول بیان کنند. یوسف‌شاهی در این نشست به برخی از پروژه‌های طراحی خود و تجربیات حاصل از آنها اشاره کرد.

گفتنی است دکتر افسانه کامران دبیری علمی مجموعه نشست های « هنر و زندگی روزمره شهری» را عهده دار بوده است.

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • ارتباط دانش شهرسازی و مفهوم زندگی شبانه شهری، موضوع جدیدی را در شهرها شکل میدهد که از آن به عنوان «منظر شبانه شهری» یاد میشود. مفهومی نسبتاً جدید که چند سالی است در طراحی، مدیریت…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه