سردر دانشگاه امیر کبیر با همکاری سازمان زیباسازی و دانشگاه صنعتی امیر کبیر ساخته شد

سازمان زیباسازی شهر تهران با همکاری دانشگاه صعنتی امیر کبیر ساخت و اجرای سردر این دانشگاه را به پایان رساند.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، سردر دانشگاه امیرکبیر شامل دو حلقه است که نمادی از چرخ دنده‌های صنعت هستند و صنعتی بودن این دانشگاه را نشان می‌دهد و هر چرخ دنده 50 شامل حلقه است که نماد 50 سال فعالیت دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

در سال 89 فراخوان مسابقه‌ای برای انتخاب طرح سردر دانشگاه برگزار شد که در این مسابقه هفت طرح از سوی مهندسان کشور پیشنهاد شد و طرح فعلی یکی از آن هفت طرح است که از سوی هیات داوری به عنوان طرح منتخب برای پیاده سازی و اجرا در نظر گرفته شد.

ساخت سردر جدید دانشگاه صنعتی امیرکبیر هشت ماه به طول انجامید. این سازه شامل دو حلقه فلزی است که روی آن با قطعات پیش ساخته پوشیده شده است و در نهایت به شکل یک چرخ دنده که نماد صنعتی بودن است شکل گرفته است.

این سردر 750 میلیون تومان هزینه داشت که این میزان با پشتیبانی جدی مدیریت زیباسازی شهری، خیرین و فارغ التحصیلان دانشگاه که کمک هزینه‌های ساخت آن را تقبل کردند تامین شد.

طرح سردر دانشگاه امیر کبیر متعلق به مهندس اکبرزاده قربانی یکی از مهندسان معمار قدیمی و استاد یکی از دانشگاه‌های کشور است.


تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:برگ­های پژوهش 1 (اسناد و آراء نشست­های پژوهشی هنر-نگارخانه برگ1387-88 نویسنده:محمدحسن حامدی ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد قیمت:70.000…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه