مدیر اداره حجم سازمان زیباسازی خبر داد؛

تندیس شهید مطهری آماده نصب شد

تندیس شهید مرتضی مطهری به مناسبت سالروز شهادت استاد مطهری در تهران نصب می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسزی شهر تهران، سید مجتبی موسوی مدیر اداره حجم سازمان زیباسازی شهرداری تهران با اعلام این خبر گفت: نیم تنه علامه شهید مرتضی مطهری از جنس برنز ساخته شده و به مناسبت سالروز شهادت استاد مطهری آماده نصب در تهران است.

وی با اشاره به این که این اثر از سوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران به این هنرمند سفارش داده شده است ابعاد آن را در ارتفاع 110 سانتی متر عنوان کرد و گفت: این تندیس دو برابر ابعاد طبیعی ساخته شده است که قابلیت نصب در فضای باز و بسته را دارد.

وی با بیان این که سازنده این اثر «حسین علی عسگری» است،‌درباره مکان نصب این تندیس گفت: هنوز در حال بررسی برای جانمایی این مجسمه هستیم و قرار است به مناسبت سالروز شهادت ایشان در محل مناسبی نصب شود.

موسوی درباره اظهار نظر خانواده شهید مطهری درباره این اثر نهایی شده هم گفت: خانواده استاد مطهری هنوز این اثر را ندیده‌اند اما قبل از نصب در محل مناسب، از آن‌ها دعوت خواهیم کرد تا این اثر را از نزدیک مشاهده کنند.

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: غلامرضا مقصودی در طراحی شهری کوشش شهرسازان و معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند برای استفاده بهتر انسان‌ها بوده‌است که برای رسیدن به این هدف، اطلاع از نحوه‌ی برخورد و رفتار انسان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه