با حضور جواد مجابی برگزار می شود

بزرگداشت حسن حاجی نوری در گالری برگ

بزرگداشت استاد حسن حاجی نوری، هنرمند مجسمه ساز با سخنرانی دکتر جواد مجابی در گالری برگ سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛ سی و پنجمین نشست پژوهشی هنر گالری برگ، به بزرگداشت استاد حسن حاجی نوری، مجسمه ساز پیشکسوت اختصاص دارد. حاجی‌نوری هنرمند مجسمه ساز که در هشتمین دهه عمر قرار دارد بیش از نیم قرن است که به فعالیت مجسمه سازی مشغول است.

حسن حاجی نوری از جمله مجسمه سازان پیشکسوت است که در کنار پرتره های متعددی که از مفاخر ایران ارائه کرده؛ بخش عمده ماکت های آثار موزه ملی را نیز ساخته است. حاجی نوری شاگرد میرمصور ارژنگی بود که هم مجسمه‌ساز و هم از آثار باستانی نمونه‌برداری می‌کرد، به طوری که بخش عمده‌ای از کپی آثار باستانی در موزه ایران باستان را او قالب‌گیری کرده و ساخته است که کتیبه‌های میخی از آن جمله است.

مراسم بزرگداشت استاد حسن حاجی نوری روز دو شنبه 8 مهرماه از ساعت 30/17 با سخنرانی دکتر جواد مجابی و مهسا تهرانی در گالری برگ برگزار می شود. در این مراسم همچنین بخشی از آثار این هنرمند پیشکسوت به همراه فیلم و عکس و اسناد از حاجی نوری به نمایش در خواهد آمد.

لازم به یادآوری است علاقمندان برای حضور در این مراسم می توانند به گالری برگ واقع در میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان جمالی، عمارت عین الدوله مراجعه کنند.

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: غلامرضا مقصودی در طراحی شهری کوشش شهرسازان و معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند برای استفاده بهتر انسان‌ها بوده‌است که برای رسیدن به این هدف، اطلاع از نحوه‌ی برخورد و رفتار انسان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه