دکتر شوشتری، در مراسم معرفی زیباترین کوچه های شهر تهران:

آموزش شهروندی می تواند با پدیده وندالیسم مقابله کند

دکتر سیدمحمد جواد شوشتری، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در مراسم اختتامیه و معرفی زیباترین کوچه های مناطق 22 گانه شهر تهران که عصر دیروز (14 مرداد ماه) برگزار شد، گفت: آموزش های شهروندی می تواند با پدیده وندالیسم مقابله کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر شوشتری، با بیان اینکه برای رسیدن به زیبایی در شهر اگر اراده شهروندان وجود نداشته باشد، اتفاقی نمی افتد، گفت: پدیده ای مانند وندالیسم در شهر هزینه نگه داشت شهر را بالا می برد این در حالی است که با مشارکت شهروندان می توان این هزینه را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

او با اشاره به اینکه با ایجاد حس شهروندی می توان احساس مسولیت شهروندان در مقابل شهر را بالا برد، ادامه داد: مدیریت شهری در چند سال اخیر تلاش کرده تا با ایجاد این حس در میان ساکنان شهر، هزینه نگه داشت شهر را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه مدیریت شهری تلاش کرده تا در این زمینه الگویی را به شهروندان ارائه کند تا بر اساس آن جلو بروند، افزود: شهر به کسانی تعلق دارد که در آن زندگی می کنند و وظیفه نگهداری از شهر نیز بر عهده آنهاست.

شوشتری با بیان اینکه یکی از مشکلات شهر تهران جانمایی سرویس های بهداشتی در شهر است، گفت: شهر تهران تا دو سال پیش تنها 4 هزار سرویس بهداشتی داشت که با کمک ادارات زیباسازی شهرداری مناطق توانست این عدد را به 8500 چشمه سرویس بهداشتی برساند.

او با تاکید بر اینکه در برگزاری جشنواره کوچه های زیبا اولین قدم، تعریف کوچه زیبا بود، ادامه داد: در این انتخاب در قدم اول تلاش کردیم تا ویژگی هایی زیبایی برای یک کوچه را تعریف کنیم.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه برای بالابردن کیفیت زیبایی در کوچه های تهران باید، حس رقابت بین شهروندان ایجاد شود، افزود: متاسفانه این حس و حال به آن نحوی که به دنبالش بودیم در مرحله اول ایجاد نشد و در فاز دوم این جشنواره طراحی ویژه ای برای بالا بردن این حس پیش بینی کرده ایم.

به گفته او آموزش شورایاری های محلات در حوزه موضوعات زیباسازی در سه دوره متوالی به دنبال حساس کردن شهروندان نسبت به شهر است، از سوی دیگر تلاش کرده ایم نوعی حس رقابت در این حوزه در مدیران زیباسازی مناطق به وجود بیاوریم.


تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • زبان منظر نویسنده: آن ویستون اسپیرن مترجم: دکتر سید حسین بحرینی و دکتر بهناز امین‌زاده در دهه‌های اخیر، مباحث زبان‌شناسی در فلسفه، توسعه چشمگیری داشته و به موازات آن استفاده از زبان‌شناسی کاربردی در زمینه‌های…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه