در سي و چهارمين نشست پژوهشي هنر

امیرخانی از ولی اله پروانه می گوید

استاد غلامحسین امیرخانی و احسان شکراللهی در سی و چهارمین نشست پژوهشی هنر، سازمان زیباسازی شهر تهران به بررسی ابعاد هنری ولی‌اله پروانه می‌پردازند.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، عصر امروز(یکشنبه) 6 مردادماه در سی و چهارمین نشست پژوهشی هنر سازمان زیباسازی که به همت نگارخانه برگ سازمان زیباسازی شهر تهران و با همکاری نشریه تندیس برگزار می شود، ابعاد هنری و شخصیتی ولی اله پروانه هنرمند خوشنویس مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

در این نشست غلامحسین امیرخانی و احسان شکراللهی کارنامه هنری ولی اله پروانه را بررسی خواهند کرد و همچنین در کنار این نشست مجموعه ای از آثار، فیلم و عکس‌های این هنرمند خوشنویس به نمایش در خواهد آمد.

محمد ولی اله پروانه از خوشنویسان نامدار کشور است که تا سن سیزده سالگی در مدرسه امیر اتابک واقع در محله عرب‌ها مشغول تحصیل بودد و پس از وارد دبیرستان دارالفنون گردید. او از همان دوران طفولیت که وارد تحصیل گردید علاقه مفرطی به آموختن خط نستعلیق داشت و از همین رو سال‌ها زیردست مرحوم عبدالمجید همدانی که از شاگرد حاجی مهدی خان که یکی از شاگردان طراز اول میرزای کلهر بود مشغول فراگرفتن خط نستعلیق شد و بعد از فوت نامبردگان از روی آثار خطی عمادالکتاب به ادامه و تکمیل هنر خود پرداخته و سپس از میرزا علی‌اکبرخان کاوه نیز تعلیم خط گرفته تا خود از خوشنویسان بزرگ عصر حاضر شد.

سی و چهارمین نشست پژوهشی هنر که به معرفی محمد ولی اله پروانه اختصاص دارد، ساعت 18 امروز یکشنبه 6 مردادماه در نگارخانه برگ برگزار می شود و نمایشگاه آثار این هنرمند نیز تا 16 مردادماه ادامه دارد.

لازم به یادآوری است ورود برای علاقمندان در این نشست آزاد است و علاقمندان می توانند از 6 تا 16 مردادماه از آثار این نمایشگاه در نگارخانه برگ واقع در میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان جمالی، عمارت عین الدوله دیدن کنند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: غلامرضا مقصودی در طراحی شهری کوشش شهرسازان و معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند برای استفاده بهتر انسان‌ها بوده‌است که برای رسیدن به این هدف، اطلاع از نحوه‌ی برخورد و رفتار انسان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه