دکتر امینی در نخستین هم اندیشی شهرداران نواحی 122 گانه شهر تهران:

معضلات و مشکلات شهر را بدون مشارکت مردم نمی توان حل کرد

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران در نخستین نشست هم اندیشی شهرداران نواحی 122 گانه شهر تهران، با اشاره به معضلات موجود در شهر، گفت: مردم باید در کنار ما قرار بگیرند تا بتوانیم با حمایت و مشارکت آنها، معضلات و مشکلات شهری را حل کنیم چراکه این مشکلات را بدون مشارکت مردم نمی توان حل کرد .
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر امینی با بیان اینکه بهتر است یک اتاق فکر و یک کارگروه برای بررسی معضلات شهری و محله ای تشکیل بشود، ادامه داد: باید ببینیم آیا مسایل رفاهی، درمانی و تفریحی در هر محله به گونه ای عادلانه توزیع شده است که همه شهروندان با صرف وقت و هزینه یکسان به آنها دسترسی داشته باشند.
وی افزود: باید فرهنگ شهروندان تغییر کند و فرهنگ زندگی شهری در آنها نهادینه شود و توجه به امور شهری الزام شود. در برخی از کشورهای دنیا اگر بعضی اوقات شهروندان به نظافت بیرون منزل خود رسیدگی نکنند، شهرداری اقدام کرده و با گرفتن هزینه از آن شهروند این کار را انجام می دهد.
نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: قانون شهرداری مصوب سال 1334 است. باید ببینیم این قانون که در آن زمان به روز و متناسب با نیاز آن زمان بوده؛ آیا می تواند در حال حاضر پاسخگوی نیازها و حل معضلات شهری که الان با آن درگیر هستیم، باشد.
او خطاب به شهرداران نواحی شهر تهران، گفت: باید شماها بگویید که چه طرحی برای شهر مناسب است. شورای شهر این آمادگی را دارد که در قالب طرح و لوایحی که از طرف شهرداری می آید کمک کند تا شهر تهران به عنوان نماد و پایتخت کشور به یک شهر زیست پذیر تبدیل شده و حتی به عنوان جاذبه گردشگری نه تنها برای مردم کشور که برای دیگر کشورها هم مطرح شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه  مقالات به کوشش:  مرکز پژوهشی هنر، معماری و شهرسازی نظر سال چاپ:  1392رشـد مباحـث مربـوط به پیاده روی و پیاده راه هـا و توجه به عابر پیاده به عنوان سرمایه شهر و شکل گیری…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه