دکتر برزین ضرغامی در اولین هم اندیشی شهرداران نواحی تهران:

سیما و منظر شهری مساله‌ای است که با آن شرایط برای زیست مردم بهتر می‌شود

اولین نشست هم اندیشی شهرداران نواحی 122 گانه شهر تهران صبح امروز (26 تیرماه) باحضور دکتر امینی، نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران، موسوی، مدیر کل نظارت و هماهنگی معاونت امور مناطق شهرداری، دکتر برزین ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، شهرداران نواحی، مدیران شهری و متخصصان درخانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر برزین ضرغامی در ابتدای این نشست گفت: امیدوارم برگزاری این نشست تخصصی یک ارزش افزوده ای برای شهر داشته باشد.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه این نشست میتواند سرآغاز سلسله جلساتی باشد که بین سازمان زیباسازی و شهرداران نواحی برگزار می شود، ادامه داد: موضوع سیما و منظر شهری مساله ای است که به واسطه آن باید شرایط را برای زیست مردم در شهر بهتر کنیم.
او با تاکید بر اینکه اعتقاد سازمان زیباسازی شهر تهران بر این است که اگر قرار است سیمای بهتری در شهر شکل بگیرد باید فاصله بین سازمان و مناطق کمتر شود، افزود: باید حرف یکدیگر را بیشتر بشنویم و از نزدیک یکدیگر را بشناسیم تا بتوانیم معضلات شهر را کم کنیم.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: تهران شهر بزرگی است و ارتباط من به عنوان مدیرعامل با همه شهروندان ممکن نیست لذا شما شهرداران نواحی به عنوان بازوی سازمان ارتباط مستمر و نزدیکتری با شهروندان دارید که این خود فرصت مغتنمی است.
او با تاکید بر شعار شهردار تهران، "شهر زیست پذیر، شهروند مشارکت پذیر" افزود: بار اصلی برآورده شدن این شعار شهردار تهران بخصوص در حوزه زیباسازی به عهده مناطق و نواحی شهرداری است.
دکتر ضرغامی ادامه داد: مشارکت از بالا به پایین اشتباه است و این نوع مشارکت کاری را پیش نمی برد، مشارکت درست در فعالیت های شهری مشارکت محلی است.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با طرح این سوال که آیا رقابت سالم بین 22 منطقه در قالب 122 ناحیه شکل گرفته است یا خیر؟ افزود: جمعیت تهران 13 میلیون نفر است که از این میزان 5/8 میلیون نفر در تهران ساکن هستند، وظیفه ماست تا با یک رقابت سالم تصویر درستی از تهران به این جمعیت ارائه دهیم.
او با تاکید براینکه ما مدیران در نواحی باید برای سیما و منظر شهری فعالیت درست و صحیح انجام دهیم، گفت: در این میان میتوان با استفاده از مشارکت حداکثری شهروندان فعالیت های این حوزه را بهتر پیش ببریم؛ مردم باید کنار ما باشند و عملکرد ما را ارزیابی کنند.
به گفته دکتر ضرغامی موضوع آرام سازی فضای شهری موضوع مهمی است و یکی از مواردی که این مهم را در شهر تهران بهم میزند مجوزهایی است که در اختیار مناطق و نواحی قرار دارد.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه اگر نواحی می خواهند وحدت رویه داشته باشند باید بپذیرند که سازمان نیز در کنار آنها قرار بگیرد، گفت: آیین نامه ها و شیوه نامه هایی که منجر به یک اقدام بیرونی می شود در اختیار مناطق قرار دارد.
در ادامه این نشست موسوی، مدیرکل نظارت و هماهنگی معاونت امور مناطق شهرداری به اهمیت نواحی در پیشبرد اهداف شهر اشاره کرد و گفت: تمام آنچه در شهرداری درمورد آن تصمیم گیری میشود در نهایت ازسوی نواحی اجرا خواهد شد.
او با تاکید براینکه به برنامه ها و شعار شهردار مسلط باشید، افزود: عدم تسلط به شعار شهردار تهران مانع پیشبرد اهداف مدیریت شهری می شود.
موسوی با اشاره به اینکه نبود مدیریت یکپارچه شهری باعث شده تا مشکلاتی در ساختار شهرداری ایجاد شود، ادامه داد: جلسات و نشست های اینچنینی و استفاده از ابزارهای ارتباطی کمک میکند تا خلاء های موجود در این زمینه را پر کنیم.
به گفته مدیر کل نظارت و هماهنگی معاونت امور مناطق شهرداری تهران فضای شهر و محیط زیست شهروندان باید به سمتی برود که مشخص شود شهر به سمت زیست پذیری و کیفیت پیش رفته است.
در پایان این نشست دکتر انوشفر به ارائه پاورپوینتی با موضوع حذف زوائد بصری و پیرایش شهری با هدف تبادل نظر و اطلاعات پرداخت و حاضران در نشست سوالات خود را در این زمینه مطرح کردند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • فصلنامه "حرفه - هنرمند" شماره 37 که در تابستان 90 انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "پدیداری روح تاریخی در مجسمه های شهر" اختصاص داد        برای دریافت این مطلب می توانید اینجا را کلیک…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه